Mistrzowie Elbląga (plażowa piłka siatkowa)

Elbląg, Mistrzowie Elbląga (plażowa piłka siatkowa)

Na boiskach przy na kąpielisku miejskim rozegrane zostały XVII Mistrzostwa Elbląga w Plażową Piłkę Siatkową. Wygrali faworyci - Tomasz Niemiec i Mateusz Zięba.

W ostatnim, finałowym turnieju wystartowało dziewięć drużyn, które rozegrały turniej systemem brazylijskim.
       Niepokonany w poprzednich turniejach i zdecydowanie prowadzący w klasyfikacji generalnej przed finałem był faworyt - zespół „Zięba i Niemiec”. W finałowym turnieju siatkarze Tomasz Niemiec i Mateusz Zięba, ograli duet Marcin Radziewicz i Marcin Miąsko z Braniewa z drużyny „Joker” 2:0 (21:17, 21:13). Zwycięski duet zainkasował 10 pkt, a pokonani 8 pkt. Ten dorobek wzbogacił ich dotychczasową punktację w mistrzowskim cyklu.
       W meczu o trzecią lokatę w turnieju finałowym duet Rafał Guzowski i Piotr Kowal tworzący zespół „Nauka Jazdy Adam” pokonał 21:17 siatkarską parę Maciej Malkiewicz i Łukasz Nejdrowski z drużyny „Nie ma lipy”. Sukces drużyny „Nauka Jazdy Adam” miał olbrzymie znaczenie, bowiem dzięki niemu wywalczyła drugie miejsce na podium w całym cyklu Mistrzostw Elbląga.
       - Dziękujemy wszystkim drużynom, które bez względu na warunki atmosferyczne uczestniczyły w cyklu turniejowym – podkreśla w imieniu organizatora Janusz Pająk, szef Działu Imprez i Szkoleń MOSiR. – Gratulujemy wysokiego poziomu sportowego mistrzowskiemu duetowi z ekipy „Zięba – Niemiec”, który od początku cyklu zdominował rozgrywki. Zespoły zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez MOSiR, ale nasz turniej wsparli sponsorzy, za co szczególnie dziękujemy. Niespodzianką okazały się medale zakupione przez Naukę Jazdy Adam, a nagrody rzeczowe ufundował hipermarket E. Leclerc, który wspiera także II ligowe siatkarki elbląskiego „Orła”. Dziękuję arbitrom prowadzącym mecze, pracownikom Kąpieliska Miejskiego za przygotowanie boisk i wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia turniejowego cyklu. Za rok nasze mistrzostwa będą obchodziły 18 urodziny. Postaramy się godnie powitać tę „dojrzałość” – konkluduje Janusz Pająk.