UWAGA!

Mistrzowie z Warszawy i Trójmiasta (taniec towarzyski)

 
Elbląg, Mistrzowie z Warszawy i Trójmiasta (taniec towarzyski)
fot. Anna Dembińska

Głośnymi owacjami publiczność nagradzała finałowe występy najlepszych par z całej Polski, które prezentowały się podczas wieczornych gali podczas Mistrzostw Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich. Miniony weekend, 21 i 22 lutego, upłynął w Elblągu w rytmach samby, rumby, cha-chy, jive i paso doble.

Przepiękne kreacje, rytmiczna muzyka, a przede wszystkim popisowe występy tancerzy – tak było podczas Mistrzostw Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich. W siedmiu kategoriach wiekowych pary walczyły o tytuły mistrzów Polski i prawo reprezentowania kraju podczas mistrzostw Europy i świata.
       Jakub Lipowski i Nikolina Melin z KTT „Duet” z Warszawy oraz Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek z UKS „Feeling” także z Warszawy – to mistrzowie Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich wśród dorosłych i młodzieży. W kategorii Juniorzy Starsi na najwyższym miejscu na podium stanęli Jakub Kacprowicz i Dominika Garbowska z „Black Dance” z Gdańska, natomiast wśród Młodzieży Starszej złoto wywalczyli Mateusz Kieszek i Anna Wałachowska z KTT „Duet” z Warszawy.
       Swoje umiejętności zaprezentowali także seniorzy. W kategorii Senior I mistrzami Polski zostali Tomasz i Róża Kucharczykowie ze Studia Ruchu i Tańca „Progress” w Warszawie. Jolanta i Mariusz Kitowscy z „Tango” w Gdyni wywalczyli złoty medal w kategorii Senior II, elbląska para w tej konkurencji – Agnieszka i Mariusz Dziurawiec – uplasowała się na piątym miejscu. W kategorii Senior III zwyciężyli Jacek i Małgorzata Sobkowiak z Centrum Tańca Blanka Winiarska w Poznaniu.
       Sobotnią i niedzielną galę Mistrzostw Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich można oglądać na stronie eŚwiatowid.pl.
      
       Organizatorem imprezy była Federacja Tańca Sportowego, współorganizatorami: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie „Jantar”.
      
Patronem medialnym mistrzostw była Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama