UWAGA!

Mistrzowskie pięści w UKS „Kontra”

Elbląg, Dawid Michelus,
Dawid Michelus, fot. Michał Skroboszewski

Uczniowski Klub Sportowy Kontra od 1 lipca zyskał w swoich szeregach nowego, wartościowego zawodnika w grupie wiekowej senior. Jest nim krajowy lider kategorii wagowej 60 kg w boksie Dawid Michelus.

Dawid trenuje boks od dwunastego roku życia, a od ośmiu lat jest reprezentantem Polski. Jego pierwszym klubem był WKS Sokół Piła. Michelus dotychczas stoczył 250 walk, z których 235 wygrał, jedną zremisował, a 14 razy musiał uznać wyższość rywali. W roku 2010 w Azerbejdżanie zdobył brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata,a rok później wrócił także z brązowym krążkiem z Singapuru, gdzie odbyły się letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. 21-letni pięściarz w swoim bogatym dorobku ma jedenaście mistrzowskich tytułów, w tym cztery złote medale Mistrzostw Polski Seniorów w boksie.
       Przejście Dawida do UKS Kontra Elbląg wywołało spore zamieszanie w bokserskim środowisku oraz w mieście Piła i pilskich mediach sportowych.
       Dawid Michelus ze spokojem komentuje to wydarzenie.Sport od zawsze był jego pasją. Zawsze wiedział, że z nim zwiążę swoją przyszłość i tak jest do dziś. Przez osiem lat reprezentował barwy Sokoła Piła, ale w ostatnich miesiącach klub nie był w stanie w niego inwestować. Dostał wolną rękę w poszukiwaniu sobie klubu. Kiedy skontaktował się z działaczami elbląskiego klubu, ci wyciągnęli pomocną dłoń i tak stał się zawodnikiem Kontry. Interesowali się nim działacze innych klubów, ale Michelus ostatecznie wskazał Elbląg. Do podpisania umowy z Kontrą mogło dojść dzięki sponsorowi klubu Janowi Karpiukowi.
       Zdaniem Prezesa Kontry Krzysztofa Stemplewskiego Michelus, startujący w kategorii 60 kg, to obecnie jedna z największych nadziei polskiego boksu amatorskiego. Przyszłość dopiero przed nimi, choć przecież ma już sukcesy na arenie międzynarodowej. Osiągnięć było wiele i oby były kolejne, jeszcze cenniejsze, ze startem na igrzyskach w Rio de Janeiro włącznie. Prezes nie ukrywa, że pozyskanie tak wysokiej klasy sportowej pięściarza przyciągnie na zajęcia na sali innych młodych ludzi, a już trenujący w klubie będą mieli świetny wzór do naśladowania, gdyż Michelus we wrześniu przeprowadza się do Elbląga. Obecnie pięściarz reprezentuje nasze miasto na Mistrzostwach Unii Europejskiej w Sofii (Bułgaria), gdzie 131 bokserów z 23 państw wystąpi w rozpoczynających się dzisiaj unijnych zmaganiach.
       W bułgarskiej stolicy rywalizować będą zawodnicy m.in. z Belgii, Chorwacji, Danii, Anglii, Francji, Gruzji,Węgier, Irlandii, Włoch, Szkocji, Hiszpanii i Turcji. Reprezentacja Polski liczy 8 zawodników: 52 kg Maciej Jóźwik, 56 kg Daniel Żaboklicki, 60 kg Dawid Michelus (UKS Kontra Elbląg), 64 kg Kazimierz Łęgowski, 69 kg Damian Kiwior, 75 kg Arkadiusz Szwedowicz, 81 kg Jordan Kuliński, 91 kg Igor Jakubowski.
       Turniej w Sofii to również jeden z etapów przygotowań do nowego sezonu ligi World Series of Boxing. W rozgrywkach, które rozpoczną się w styczniu 2015 roku weźmie udział również Michelus.
       Zarząd UKS Kontra Elbląg ma nadzieję, że miasto Elbląg ciepło przyjmie nowego sportowca, a sam zawodnik dostarczy wielu emocji sympatykom boksu.
      
      
Kamil Stemplewski, UKS „Kontra” Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wielki żal, że pilskie władze w odróżnieniu od władz Elbląga, naprawdę nie zrozumiały znaczenia wielkich sukcesów młodego Pilanina. .. Jestem przekonany, że my Pilanie już niedługo będziemy tylko zazdrościć mieszkańcom Elbląga, którym rzeczywiście " nasz" Dawid będzie dostarczał wiele sportowych emocji i to, że właśnie oni będą się z tego cieszyć, a my będziemy mogli tylko jedynie mieć tą niechlubną satysfakcje, że był on kiedyś " nasz" . .. !!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    TadeuszK.(2014-08-09)
Reklama