Mistrzowskie rzuty teamu z III LO

Elbląg, Mistrzowskie rzuty teamu z III LO

Dwanaście reprezentacji walczyło o Mistrzostwo Szkół Średnich w Kręgle. Tytuł Mistrza Elbląga i najlepszego teamu w drugiej edycji mistrzostw zdobyła drużyna III Liceum Ogólnokształcącego, mając w swoim składzie także najskuteczniej punktującego zawodnika - Pawła Kamińskiego. Zobacz fotoreportaż .

W pierwszej fazie zespoły rywalizowały o awans do finałowej szóstki mistrzostw. W eliminacjach, po trzech grach triumfowało III Liceum Ogólnokształcące - 1461 pkt. przed V Liceum Ogólnokształcącym - 1270 pkt., Zespołem Szkół Handlowych - 1225 pkt., Zespołem Szkół Techniczno-Informatycznych - 1205 pkt., I Liceum Ogólnokształcącym - 1194 pkt. i Zespołem Szkół Ekonomicznych - 1167 pkt.
     W finale o kolejności decydowały wyniki z dwóch gier. Bardzo dobre rzuty notowali reprezentanci III LO - 942 pkt., którzy zdobyli tytuł Mistrza Elbląga. Druga lokata dla Zespołu Szkół Handlowych - 895 pkt., a na trzecim miejscu uplasowało się V Liceum Ogólnokształcące.
     Zwycięski team wystąpił w składzie: Paweł Kamiński, najlepszy indywidualnie zawodnik w finale (295 pkt.), Aleksandra Kalińska, Miłosz Grabowski i Anna Rudzińska. Finalistów honorowano statuetkami, a najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
     Mistrzostwa zorganizowali Agencja Reklamowa Gabo i Bowling Club.