UWAGA!

Mlexer gotowy do tenisowego sezonu

 Elbląg, Jan Kinal (z lewejj) i Mirosław Kozłowski w sali, w której na co dzień trenują tenisiści stołowi
Jan Kinal (z lewejj) i Mirosław Kozłowski w sali, w której na co dzień trenują tenisiści stołowi (fot. RG)

Tenisiści stołowi EKS Mlexer Elbląg rozpoczną wkrótce rozgrywki w II lidze. Klub wystawił też drużynę w rozgrywkach III ligi i zaprasza dzieci i młodzież do poznania tej dyscypliny sportu. Treningi prowadzi doświadczony szkoleniowiec Jan Kinal.

Mlexer Elbląg wraca do II ligi po wygraniu rozgrywek szczebel niżej w ubiegłym sezonie. Trzon pierwszej drużyny stanowią gdańszczanie (Andrzej Makowski, Piotr Kołaciński), byli zawodnicy Ostródzianki Ostróda Wojciech Chrząszcz i Krystian Kawiak oraz elblążanie: Radosław Cieśliński i Tomasz Libura.

- Rozgrywki II ligi rozpoczynają się 3 października. Będziemy rywalizować z 12 drużynami, głównie z Mazowsza. Liczymy na to, że znajdziemy się w pierwszej szóstce, która gwarantuje walkę o mistrzostwo II ligi – mówi Mirosław Kozłowski, prezes EKS Mlexer Elbląg.

Klub wystawi także drużynę w III lidze, w której występować będą już tylko elblążanie: Daniel Buczyński, Arkadiusz Kaczmarzyk, Piotr Szałkowski, Bogdan Wojtas, Łukasz Susło, Jacek Dziwosz, Andrzej Haracz, Michał Link i Piotr Derkowski.

Mlexer trenuje także dzieci i młodzież. Obecnie to około 30 osób. Właśnie ogłosił kolejny nabór dzieci z rocznika 2013 i młodszych. Spotkania organizacyjne na hali przy al. Grunwaldzkiej (wejście od strony osiedla) odbędą się 22 i 29 września w godz. 16-17.30.

- Tenis stołowy jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin na świecie. Rozwija nie tylko cechy fizyczne i psychofizyczne, koncentrację, szybkość podejmowania decyzji, odpowiedzialność, samodzielność – mówi Jan Kinal, trener dzieci i młodzieży w klubie, który prowadzi również w ramach lekcji wuefu treningi tenisa stołowego dla uczniów SP 16.

- W tym roku zaprosiliśmy do współpracy dwie klasy drugie i jedną klasę trzecią z tej szkoły, która w ubiegłym roku była najbardziej aktywna. Czekamy również na wykrystalizowanie się planu zajęć w Sportowej Szkole nr 3, by też dla nich takie zajęcia prowadzić, wzorem ubiegłego roku. Naszym celem jest też stworzenie klasy sportowej o profilu tenis stołowy – dodaje trener.

Mlexer będzie również we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji organizował rozgrywki ligi amatorów w tenisie stołowym.

- Finansowo udaje nam się spiąć budżet klubu, a to dzięki współpracy z władzami miasta oraz sponsorami. Nadal szukamy chętnych firm do współpracy, by w przyszłości mógł powstać w Elblągu nawet I-ligowy zespół - dodaje Mirosław Kozłowski.

Z budżetu miasta EKS Mlexer otrzymał 10 tysięcy złotych dotacji na szkolenie dzieci i 20 tys. zł na drużynę seniorów, a także dodatkowo 20 tys. zł na promocję Elbląga w rozgrywkach II tenisa stołowego i podczas turnieju mikołajkowego. Ma też podpisaną umowę sponsorską z Energą (20 tys. zł). - Jesteśmy już po rozmowach, by tę umowę przedłużyć. Piszemy także wnioski do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, by pozyskać dodatkowe dofinansowanie – dodaje prezes klubu - Mamy tu idealne warunki do trenowania. Salę na wyłączność do trenowania i przeprowadzania meczów, nie musimy ciągle składać i rozkładać stołów, są tu na stałe. Mamy się czym poszczycić.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ja cię kręcę TW Rambo
 • Rozmowa na szczycie. .. .na stole do ping-ponga :)Trenują przyszłych mistrzów olimpijskich w. .PING-PINGA :)zabawnie to brzmi :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  5
  Tralala(2021-09-16)
 • Wielu z Was o tym nie wie, a niektórzy mogą nie pamiętać. Ale dawno temu Mlexer był drugą ultrasowską siłą w Elblągu. Graliśmy wtedy w lidze okręgowej z wichurami typu Stare Pole, Gronowo czy Młynary. Na każdym meczu zbierało się około 30-40 szala i jak na tamte czasy należeliśmy do topu w kraju. Na meczu pojawiały się flagi i szaliki, petardy i świece dymne zajumane z koszar przy Grottgera (pozdro Kusy!)lataliśmy też czasem na wyjazdy, robiąc promocje na sklepy (wtedy na półkach pustki, ale jak wbiliśmy do wiejskiego PSSu to każdy przywiózł w prezencie baleron i butelke wódki). Piękne to były czasy, gdzieś jeszcze w piwnicy mam starą flagę ULTRAS MLEXER
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7
  2
  Stara Gwardia Mlexera(2021-09-16)
 • Zara, Zara to ten Miroslaw Kozlowski ? Garbusiarz cyklista
 • @Stara Gwardia Mlexera - Grał Pan Tadeusz Piasecki
 • Pan Tadeusz co Ty gadasz? Jakieś bajki opowiadasz Tadziu bawił z Telimeną Żeby jasne było wszystko Napier wrzucił ją w mrowisko Ona była tam domeną Tadziu zawsze był nieśmiały Robił przy niej się wręcz mały Lecz gdy wzięła go w swe ręce Powiem teraz Wam to szczerze Tadziu trwał w tej swojej męce Bo największy był w Mlexerze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  TAK było(2021-09-16)
 • @Zbyszek 1 - Nie, nie - to Kozioł Mirosławski.
 • Za moich szczylowskich czasów się śpiewało "Mlexer to potęga w kopaniu węgla". Nie piszę tego złośliwie, po prostu tak mi się przypomniało.