UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młody unihokej zagości w Elblągu

 
Elbląg, na zdj. ubiegłoroczny festiwal unihokeja
na zdj. ubiegłoroczny festiwal unihokeja (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl)

70 zespołów dziecięcych i młodzieżowych z całej Polski oraz reprezentacja Kaliningradu przyjedzie do Elbląga (12-14 maja) na XXIV Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku. Elbląg będzie reprezentował zwycięzca miejskich zawodów, które odbędą się 19 kwietnia.

XXIV Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku to tak naprawdę trzy imprezy mające wyłonić mistrza Polski w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Od 12 do 14 maja w pięciu elbląskich halach sportowych odbędzie się 150 meczów, w których weźmie udział 800 zawodników z całej Polski oraz reprezentacja Kaliningradu. Będą rywalizować w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (uczniowie szkół podstawowych), Ogólnopolskiej Gimnazjady (gimnazja) oraz Ogólnopolskiej Licealiady (szkoły ponadgimnazjalne).
       Kto będzie reprezentował Elbląg? Tego dowiemy się 19 kwietnia, kiedy w naszym mieście odbędą się finały miejskich rozgrywek unihokeja. W hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego o miejsce w Licealiadzie walczyć będą reprezentacje Zespołu Szkół w Pasłęku, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku oraz III i IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu  – w kategorii dziewcząt. Wśród chłopców w finale zagrają ZS Pasłęk i ZSEiT z Pasłęka oraz Zespół Szkół Technicznych i Informatycznych z Elbląga, a także Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług z naszego miasta.
       Mecze w ramach Festiwalu Unihokeja będą odbywały się Hali Widowiskowo – Sportowej, hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego oraz halach sportowych przy Gimnazjum nr 9 i szkołach podstawowych nr 8 i 12. Turniej odbędzie się w terminie 12 – 14 maja.
       W unihokeja grają dwie drużyny złożone z pięciu zawodników plus bramkarza (który może być wycofany i zastąpiony zawodnikiem z pola). Gra się trzy tercje po 20 minut efektywnego czasu gry. Tę dyscyplinę gry można porównać do hokeja, tyle że rozgrywanego w hali.
       Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku jest rozgrywany w Elblągu do 23 lat. Warto zwrócić uwagę, że zwycięzca festiwalu z 2010r – Gimnazjum z Żabiego Rogu - rok później zdobył złoty medal na Szkolnych Mistrzostwach Świata w Czechach. Kto w tym roku podniesie w górę Puchar Bałtyku dowiemy się 14 maja.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama