UWAGA!

Młodzi mistrzowie na elbląskim lodowisku

 Elbląg, Młodzi mistrzowie na elbląskim lodowisku
fot. Paweł Serocki (arch. PortEl.pl)

Już w piątek, 22 marca, na lodowisku Helena rozpoczną się ogólnopolskie zawody w łyżwiarstwie figurowym w Elblągu - Mistrzostwa Polski Młodzików i Puchar Elbląga 2019. W pierwszej konkurencji wystąpią pary taneczne w klasie srebrnej i złotej, a następnie soliści i solistki w programach krótkich i dowolnych. Początek zawodów o godz. 15. 

W sobotę o godz. 9 nastąpi otwarcie Mistrzostw Polski Młodzików. Ponad 120 zawodników - pary taneczne, solistki i soliści z klubów z m.in. Elbląga, Gdańska, Łodzi, Warszawy, Krakowa, Torunia, Oświęcimia, Krynicy Zdrój, Sosnowca w programach dowolnych będą zmagać się w konkurencjach łyżwiarskich do wieczora. O godz. 19 zaplanowano dekorację uczestników Mistrzostw Polski Młodzików.
       W niedzielę, już od godz. 8 dalsze zmagania solistek i solistów w klasie Advanced Novice i junior. O godz. 11 rozpoczną się zawody o Puchar Elbląga Amatorów 2019, w których udział weźmie ponad 70 zawodników. Ok. godz. 17 nastąpi dekoracja uczestników i zakończenie zawodów łyżwiarskich.
       Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego organizują Mistrzostwa Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym połączone z Pucharem Elbląga 2019, w którym udział biorą juniorzy oraz zawodnicy amatorsko uprawiający łyżwiarstwo figurowe. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-24 marca na lodowisku Helena. Udział w zawodach zapowiedziało prawie 200 łyżwiarzy z całej Polski i z zagranicy. Patronat Honorowy nad zawodami objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
       Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” ze specjalnością łyżwiarstwo figurowe powstał w 2005 roku przy Szkole Podstawowej nr 6. Dwa lata później udało się otworzyć pierwszą klasę o profilu łyżwiarstwo figurowe. UKS Szóstka ma już za sobą organizację zawodów rangi ogólnopolskiej. W 2010 r. odbył się Puchar Polski Młodzików, w 2013 r. Mistrzostwa Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym, a w zeszłym roku Ogólnopolskich Zawodów w łyżwiarstwie figurowym o Puchar Elbląga 2018 oraz Puchar Elbląga Amatorów 2018.
       „Mistrzostwa Polski Młodzików”, „Puchar Elbląga 2019” i „Puchar Elbląga Amatorów 2019” to wspaniałe okazje na wypromowanie elbląskiego klubu i jeżdżących w nim młodych łyżwiarzy, ale przede wszystkim jest to szansa na rozpropagowanie naszego miasta. Występy łyżwiarzy figurowych są zawsze niezwykle spektakularne i przyciągają wielu obserwatorów – informuje Prezes UKS „Szóstka” Beata Kukowska. - Już dzisiaj podziękowania kieruję do współorganizatorów i sponsorów tej imprezy sportowej.
      
       W tym roku Klub podjął się organizacji Mistrzostw Polski Młodzików i Pucharu Elbląga.
       W dniach 22 – 23 marca odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików w kategoriach solistek, solistów, par tanecznych w klasie srebrnej i złotej. W tych samych dniach w Pucharze Elbląga wystartują solistki, soliści w klasie brązowej, novice, junior, senior. Konkurencje MP Młodzików mogą się nawet przeplatać z konkurencjami Pucharu Elbląga. Natomiast 24 marca odbędzie się Puchar Elbląga Amatorów w kategoriach solistek, solistów, par tanecznych, show duo w klasie brązowej, srebrnej i złotej. Szczegółowy program zawodów:
       http://www.pfsa.com.pl/docs/zawody/1819/ELB03192_Program.pdf
      
       Wstęp na imprezę jest wolny. Dla tych, którzy nie będą w stanie przybyć na lodowisko, na stronie www.uks6.elblag.pl dostępna będzie relacja na żywo. Zapraszamy 22-24 marca na Lodowisko Helena.
      
       Więcej informacji:
       Beata Kukowska – prezes UKS Szóstka, tel. 693 281 410
UKS Szóstka

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama