UWAGA!

Młodzi piłkarze Concordii Elbląg grają z sukcesami

 
Elbląg, Młodzi piłkarze Concordii Elbląg grają z sukcesami
fot. nadesłana

20 grudnia odbył się Turniej Piłki Nożnej z cyklu halowych turniejów piłkarskich Gedania R-Gol Cup, w którym na specjalne zaproszenie organizatorów wziął udział zespół Concordii Elbląg dzieci z rocznika 2005.

W zawodach wzięło udział 14 zespołów z całej Polski podzielonych na dwie grupy rozgrywkowe. Rywalizacja toczyła się na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią pod balonem. Mecze grupowe rozgrywane były systemem każdy z każdym (po 10 minut). Z fazy grupowej nasi piłkarze wyszli z 1. miejsca, pokonując po drodze pięć zespołów i doznając tylko jednej porażki z późniejszym rywalem o trzecie miejsce w turnieju Lechią Gdańsk (2:6). W wyniku rozegranych spotkań, w bardzo gorącej sportowej atmosferze, nasi chłopcy zajęli ostatecznie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej po wygranym spotkaniu z zespołem Lechii Gdańsk, w którym do rozstrzygnięcia doszło dopiero po przeprowadzeniu rzutów karnych (2:1).
       W finale turnieju po emocjonującym i równorzędnym spotkaniu zwyciężył Jaguar Gdańsk, pokonując w stosunku 2: 1 Zawiszę Bydgoszcz, z którą to nasz zespół Concordia Elbląg  wygrał w rundzie eliminacyjnej 3:0.
       Na ten ważny i cenny sukces zapracowali pod wodzą trenera Łukasza Budziwojskiego i kierowników drużyny: Andrzeja Roszaka i Ryszarda Grzelaka, nasi wspaniali dziesięcioletni piłkarze: Michał Tyburski, Michał Rodziewicz, Kuba Ziółkowski, Igor Grzelak, Kordian Stolarowicz, Maciej Kulikowski, Mikołaj Sanocki, Adrian Mikołejko, Filip Sznajder i Adrian Roszak.
       Podsumowując, występ w zawodach trzeba zaliczyć do udanych, gdyż nasi chłopcy w trakcie turnieju mieli możliwość skonfrontowania swoich umiejętności piłkarskich z rówieśnikami z różnych regionów naszego kraju oraz utrwalili swoją silną pozycję sportową w regionalnym środowisku dziecięcej piłki nożnej.
       Drużyna Concordii Elbląg jest uważana w kręgu komentatorów dziecięcej piłki nożnej za drużynę, która swoją sportową postawą odnosi również zauważalne sukcesy w promocji elbląskiej piłki dziecięcej w regionie warmińsko-mazurskim, jednakże w ostatnim okresie czasu w wyniku osiągniętego sukcesu stała się również sportową wizytówką naszego miasta na miarę skali już międzyregionalnej.
      
Andrzej Roszak, kierownik drużyny Concordii Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Brawo Concordia! Gdzie Olimpia? przeżerają miejskie pieniądze aby znowu nie dostać się do II ligi. Szkolenie leży.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  janusz_smoliwąs(2015-12-22)
 • Gdzie Olimpia? Przypomnij sobie derby to bedziesz wiedział gdzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  gskhdfhglkdf(2015-12-22)
 • chodzi o młodzież wieśniaku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  concordiapany(2015-12-22)
 • Typowe dla concordii. .. Młodzież a więc sprawdzamy rok 2015 1.Junior starszy (rocznik 97,98) - liga wojewódzka po rudzie jesiennej na pierwszym miejscu - concordia nie awansowała do rozgrywek 2.Junior młodszy (rocznik 99,2000) - liga wojewódzka Olimpia drugie miejsce i awans do rozgrywek ogólnopolskich - concordia na 9 miejscu 3.Trampkarz (rocznik 2001) Olimpia 6 miejsce - concordia nie awansowała rocznik. 2000 i 2001 concordi gra ligę niżej (makroregion) jest na pierwszym miejscu w tej samej lidze jest Olimpia Elbląg ale rocznik 2002(3 miejsce) 4.Młodzik - Olimpia w finałach województwa(12 drużyn) rocznik 2002 zajął 4 miejsce a rocznik 2003 (jedyny młodzy rocznik w województwie który awansował do finałów 11 miejsce) - concordia nie awansowała do finałów (rocznik 2002 praktycznie nie istnieje) 5.Orlik (rocznik 2004) Olimpia vice mistrz województwa concordia awansowała do finałów zajęła ostatnie 12 miejsce 6.Żaki (rocznik 2005) Olimpia 4 miejsce concordia 7 Wszystkie informacje ze strony wmzpn Co do szkolenia w concordii. .. ono istniało ale tylko w roczniku 1997 (3 miejsce w Polsce w ubiegłym roku) ale tyko dlatego że w zespole był syn prezesa. Gdyby nie umowa z Lotosem to w concordii juz młodzieży by nie było. .. ale ta umowa ma też minusy. Turniej był towarzyski ale gratuluję. .. .. chłopakom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  2
  krzysztofzeszczecina(2015-12-22)
 • No a może gdyby wziąć pod uwagę to, że w poszczególnych rocznikach Olimpii jest po 50 chłopców (szczególnie w młodszych kategoriach, takich jak np wymieniony 2005), a w Concordii pewnie ok. 15,to info ze strony wmzpn można rozpatrywać w innych kategoriach i szkolenie w Concordii uznać jako wartościowe. .. ?
 • Brawo dzieciaki, gratki dla zaangażowanych w szkolenie młodych...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Franzi(2015-12-22)
 • no właśnie ! przecież nikt nie zabrania rodzicom zaprowadzić dzieci do concordii a mimo wszystko tego nie robią! to najgłupsze tłumaczenie jakie słyszałem - u nas(concordii) jest mało dzieci a u nich(olimpii) dużo- zadajcie sobie pytanie dlaczego tak jest?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jażynazeszczecina(2015-12-22)
 • Jak już kolega tak sprawdza to do końca niech sprawdzi rocznik 2006, gdzie połowa drużyny 1 składu gra w roczniku 2005 i to właśnie o tej drużynie jest artykuł. Czytamy ze zrozumieniem!!!
Reklama