UWAGA!

Młodzi pływacy rywalizowali w Giżycku

 Elbląg, Młodzi pływacy rywalizowali w Giżycku
fot. nadesłana

W Giżycku, w międzynarodowym gronie, zmagali się zawodnicy z roczników 2006 i młodsi - 2000 i starsi, a UKP Jedynka Elbląg reprezentowali pływacy od rocznika 2007 do 1999.

XII Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka gościły w dniach 21-22 marca 339 zawodników z 27 klubów, a UKP Jedynka Elbląg reprezentowało 35 adeptów pływania, którzy ustanowili kolejne 76 rekordów życiowych, przywożąc 1 puchar w klasyfikacji końcowej oraz 32 medale indywidualne (8 złotych, 14 srebrnych, 10 brązowych) i dodatkowo, drużynowo wywalczony puchar za II miejsce sztafety dziewcząt 7x50m st. dowolnym (roczniki 2000-2006).
       Puchar za III miejsce w indywidualnej klasyfikacji końcowej dziewcząt z rocznika 2005 zdobyła Anna Doroszkiewicz.
       I miejsca i złote medale wywalczyli:
       Dominika Tylkie (2004) - 50m st. grzbietowy, 50m st. klasyczny, 200m st. klasyczny;
       Martyna Waśniewska (2004) - 200m st. grzbietowy, 100m st. grzbietowy;
       Wiktoria Domżalska (2000) - 200m st. grzbietowy;
       Anna Doroszkiewicz (2005) - 100m st. grzbietowy;
       Sebastian Nieroński (1999) - 200m st. zmienny.
       II miejsca i srebrne medale wywalczyli:
       Maciej Pajewski (2005) - 100m st. dowolny, 100m st. grzbietowy;
       Anna Doroszkiewicz (2005) - 50m st. grzbietowy, 100m st. zmienny, 50m st. dowolny;
       Martyna Waśniewska (2004) - 50m st. grzbietowy;
       Maria Gutowska (2004) - 200m st. grzbietowy;
       Wiktoria Domżalska (2000) - 50m st. motylkowy, 50m st. dowolny;
       Robert Wojtalewicz (2001) - 200m st. klasyczny, 100m st. klasyczny;
       Julia Borczak (2005) - 100m st. grzbietowy;
       Dominika Tylkie (2004) - 100m st. grzbietowy;
       Karolina Tylkie (2001) - 400m st. dowolny;
       sztafeta dziewcząt 7x50m st. dowolny (2006-2000) - Klaudia Niewiadomska, Anna Doroszkiewicz, Dominika Tylkie, Martyna Waśniewska, Maria Gutowska, Karolina Tylkie, Wiktoria Domżalska.
       III miejsca i brązowe medale wywalczyli:
       Julia Borczak (2005) - 100m st. dowolny;
       Maria Gutowska (2004) - 100m st. dowolny, 200m st. dowolny;
       Wiktoria Domżalska (2000) - 100m st. dowolny;
       Oliwier Niewiadomski (2004) - 200m st. grzbietowy;
       Jakub Lewandowski (2002) - 50m st. grzbietowy;
       Anna Doroszkiewicz (2005) - 50m st. klasyczny;
       Robert Wojtalewicz (2001) - 50m st. klasyczny;
       Sebastian Nieroński (1999) - 50m st. klasyczny;
       Maciej Pajewski (2005) - 50m st. dowolny.
       Elbląski Klub reprezentowali także zawodnicy:
       dziewczęta: Paulina Borowska (2000), Martyna Czyżyk-Skoczyk (2005), Agata Kwiatkowska (2004), Aleksandra Rudolf (2005), Wiktoria Smoleńska (2004), Karolina Stefańska (2004), Kinga Stodulska (2002), Otylia Wojtaś (2007), Julia Zakrzewska (2004), Alicja Zamojska (2004);
       chłopcy: Jakub Grzębski (2005), Józef Grzębski (2002), Mateusz Horbatowicz (2004), Tomasz Maksymowicz (2000), Michał Malinowski (2003), Bartłomiej Pasieczny (2004), Juliusz Siudak (2007), Hubert Skrobotun (2007), Wojciech Ślusarski (2004), Jan Stosik (2005), Jan Tucholski (2005), Oskar Wróblewski (2004).
      
      
Zarząd UKP Jedynka Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama