UWAGA!

Młodzi rolkarze opanowali lodowisko

 
Elbląg, Młodzi rolkarze opanowali lodowisko
fot. MOSiR

Chcemy by dzieciaki wracały do sportu, zimą do łyżwiarstwa, a latem do wrotkarstwa, a elbląskie lodowisko jest do takich zajęć i treningów najlepszym miejscem - twierdzi Ewelina Przeworska, trenerka łyżwiarstwa w klubie Orzeł. Na elbląskim lodowisku rozegrane zostały Międzyszkolne Zawody Sportowe we Wrotkarstwie.

Mimo, że sezon zimowy już dawno za nami, to chętnych do korzystania z hali krytego lodowiska nadal nie brakuje. Codziennie na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji można zobaczyć łyżwiarzy Klubu Sportowego Orzeł, hokeistów UKS Wikingowie oraz łyżwiarzy figurowych UKS Szóstka, którzy na czas letni łyżwy zamienili na rolki.
       - Praktycznie, tuż po zakończeniu sezonu zimowego lodowisko przygotowane zostało dla rolkarzy - wyjaśnia Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Z naszego obiektu codziennie korzystają kluby sportowe, uczniowie szkół oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. Saperów. Zajęcia tych grup potrwają do końca czerwca, a następnie rozpoczynamy program Wakacji z MOSiR-em. A to oznacza, że na lodowisku rozstawione zostaną stoły do tenisa, a także boisko do gry w koszykówkę.
       Na zakończenie roku szkolnego, Klub Sportowy Orzeł, Szkoła Podstawowa nr 19 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizowali Międzyszkolne Zawody Sportowe we Wrotkarstwie. W imprezie udział wzięły dzieci z kilkunastu elbląskich szkół, które dopiero rozpoczynają przygodę z rolkami, choć nie zabrakło zawodniczek i zawodników na co dzień trenujących w klubach.
       - Zawody miały na celu popularyzację sportów łyżwiarskich i wrotkarskich wśród najmłodszych elblążan - wyjaśnia Ewelina Przeworska, trenerka w Klubie Sportowym Orzeł Elbląg. - Wspólnie z trenerami z SP 19, Aleksandrą Przeor-Mirzałek i Piotrem Zającem, przygotowaliśmy dla dzieci specjalny tor przeszkód. W ten sposób chcemy by dzieciaki wracały do sportu, zimą do łyżwiarstwa, a latem do wrotkarstwa. A elbląskie lodowisko jest świetnym miejsce do treningów wrotkarskich. Obiekt jest zadaszony, więc nie pada, nie wieje, a do tego nawierzchnia jest bardzo śliska, co sprawia, że przy upadku dzieci nie odnoszą kontuzji.

 


       Podczas zawodów dzieci miały do pokonania tor przeszkód, na trasie którego ustawionych zostało dziewięć stacji. W czasie przejazdu zawodnicy musieli m.in. jechać slalomem, przejechać pod tyczką, zatrzymać się w specjalnej strefie, wykonać ostry skręt w prawo i lewo, przełożyć piłeczkę, a także przejechać tyłem oraz na jednej nodze. Liczył się nie tylko czas, ale także precyzja wykonania, a za ominięcie lub niepoprawne wykonanie zadania uczestniczy otrzymywali punkty karne.
       W kategorii wiekowej 2007-2008 dziewcząt najlepiej na torze poradziła sobie Wiktoria Piotrowska, drugie miejsce zajęła Jadwiga Jurek, a trzecie Nikola Maciejewska. Wśród chłopców zwyciężył Kuba Masiewicz, drugi był Krzysztof Wolnik, a trzeci Julian Szyca. W nieco starszej kategorii (rocznik 2005-2006) triumfowała Zuza Bracka, na drugim stopniu podium znalazła się Nikola Zdyb, a trzecia była Kornelia Bejmert. Z grona chłopców (2004-2006) bezkonkurencyjny okazał się Mariusz Powch, drugą lokatę zajął Paweł Szwarc, a trzecią Kuba Olak. Natomiast w najstarszej kategorii (rocznik 2004) wystartowały tylko dziewczynki z których najlepiej na torze poradziła sobie Olga Dziuba, druga była Wiktoria Kolpert, a trzecia Martyna Zimna. Po zakończeniu rywalizacji sportowej odbyło się uroczyste zakończenie. Medale oraz nagrody i upominki rzeczowe wręczył uczestnikom dyrektor MOSiR-u Marek Wnuk.
       - W zawodach uczestniczyły dzieci, które już z nami trenują, ze sporą przewagą uczniów Szkoły Podstawowej nr 19. Mamy nadzieję, że właśnie po tych zawodach dołączą do nas kolejni chętni, bo potrzebujemy w sporcie świeżej krwi. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby uprawiać jazdę na łyżwach i rolkach - kończy Ewelina Przeworska.
       Galeria zdjęć z zawodów znajduje się na stronie internetowej MOSiR-u.
      

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To mniejsze miasta od Elbląga stać by lodowisko było czynne cały rok. Przykład tuż obok na mazurach jest. WSTYD rządzący Elblągiem.
  • Widzisz, takie mniejsze miasteczka po 20-30 tysięcy mieszkańców stać na całoroczne lodowiska, albo przerobienie lodowiska na wrotkowisko, a w Elblągu niedawno zastanawiali się, czy miasto stać, by na majówkę leciała woda w fontannie. ..
Reklama