UWAGA!

Młodzież Olimpii rozpoczęła rozgrywki

 
Elbląg, Młodzież Olimpii rozpoczęła rozgrywki

Seniorskie drużyny żółto-biało-niebieskich zdążyły rozegrać już rozegrać po kilka meczów w sezonie 2019/2020, do gry wróciła także młodzież Olimpii z Akademii Piłkarskiej. Rozpoczęli ze zmiennym szczęściem.

Juniorzy Młodsi
       Po pierwszej kolejce liderem została pierwsza drużyna Olimpii Elbląg prowadzona przez Władysława Obrębskiego. Żółto-biało-niebiescy urządzili sobie trening strzelecki, gromiąc Akademię Piłkarską Ostróda aż 10:1. Bramki strzelali: Jakub Szpakowski i Jakub Branecki po dwie, Kacper Filipczyk, Kacper Mazurek, Mateusz Gójski (cztery)
      
       Olimpia: Jakub Kosowski - Patryk Baranowski, Jakub Branecki, Marcin Czernis, Kacper Filipczyk, Filip Jaźwiński, Konrad Łabecki, Piotr Pluciński (65’ Aleksander Okuniewski), Wojciech Prokop, Jakub Szpakowski (61’ Mateusz Gójski), Mateusz Wiśniewski (56’ Kacper Mazurek)
      
       Niestety, Olimpia II Elbląg nie zainaugurowała sezonu równie szczęśliwie. Drużyna rocznika 2004 w mocno przebudowanym składzie (w przerwie wakacyjnej dołączyło kilku nowych zawodników) ma na celu przede wszystkim zdobyć doświadczenie występując w rozgrywkach z zawodnikami z rocznika 2003 i 2004. Mimo przegranej 0:1 w Olsztynie ze Stomilem mecz dał nadzieję, że zespół będzie prezentował się coraz lepiej.
       - Spotkanie ze Stomilem było bardzo wyrównane i każdy wynik był możliwy. a o końcowej porażce zadecydował błąd indywidualny jednego z zawodników. Derby województwa jak zawsze były niezwykle zacięte, co uwidoczniło się w przesadnym zaangażowaniu. Obie drużyny kończyły w niepełnych składach. - poinformował trener Olimpii II Karol Przybyła, dodając: - Pierwszy mecz z wymagającym rywalem pokazał brak zgrania zespołu i uwidocznił wiele elementów nad którymi należy pracować. Wciąż jeszcze nie możemy skorzystać ze wszystkich podstawowych zawodników w związku z okresem wakacyjnym.
      
       Olimpia II: Szymonowicz, Redesiuk, Panek, Berdyczko, Kaczmarzyk, Płaza (55’ Kruczyński), Klemens, Szantyr (46’ Winiarski), Jaskólski (75’ Topolewski), Nowakowski (85’ Bojanowski), Kozera
      
       W następnej kolejce obie Olimpie zmierzą się w bezpośrednim starciu. Mecz w środę, 21 sierpnia, o godz. 14 na stadionie przy ul. Moniuszki.
      
       Trampkarz
       W tej kategorii wiekowej Olimpia występuje dwoma zespołami. Pierwsza drużyna występuje w Centralnej Lidze Juniorów U-15, druga w ProTrainUp Ekstraklasie C1 Trampkarz. Swoje rozgrywki zainaugurowali jedynie trampkarze z CLJ, remisując pierwsze spotkanie 1:1. - Uważam, że zagraliśmy bardzo dobry mecz. Chłopcy dali z siebie dużo i bez wątpienia zasłużyli na ten remis. Doświadczyli wysokiego poziomu, szybkiego tempa, agresji, czego w rozgrywkach wojewódzkich nie jesteśmy w stanie im zapewnić. Z pewnością co tydzień trzeba będzie wznosić się na wyżyny umiejętności, aby skutecznie walczyć o punkty. - poinformował trener Olimpii Rafał Starzyński współpracujący z Bohdanem Konarzewskim. W drugiej kolejce Olimpia zagra przed własną publicznością. Mecz w sobotę, 24 sierpnia, o godz. 16. na stadionie przy ul. Moniuszki. Do Elbląga przyjedzie Escola Varsovia.
      
       Olimpia: Damian Kowalczyk, Filip Kasprzykowski, Artur Łąpieś, Tymek Pryczkowski, Tomek Łoś, Mikołaj Sanocki, Kordian Stolarowicz, Marek Mostowiec, Mateusz Głowiński, Filip Sokół, Szymon Grączewski. Na zmiany wchodzili: Dawid Olejniczak, Kacper Łaszak, Wojtek Stróżewski, Denis Van Ieperen, Janek Piróg
      
       Olimpia II pierwszy mecz rozegra 21 sierpnia w Iławie z UKS Mały Jeziorak. Co ciekawe będzie to druga kolejka, bo w pierwszej tylko mecz Olimpii II z AP Ostróda został przełożony na inny termin (27 sierpnia, na stadionie przy ul. Skrzydlatej o godz. 14.). Inne drużyny grały w sobotę, 17 sierpnia. ITS Jeziorak pokonał 5:1 Naki Olsztyn, UKS Rona 03 Ełk 3:1 Constract Lubawa, zaś AS Stomil Olsztyn 6:1 UKS Mały Jeziorak. Liderem po pierwszych meczach została drużyna ze stolicy Warmii i Mazur.
      
       Młodzik
       Inauguracja ProTrainUp Ekstraklasy D1 Młodzika Grupy 2, w której występują dwie drużyny Olimpii wypadła ze zmiennym szczęściem. "Jedynka" wygrała 3:0 SMP Żuri Olsztyn, zaś "dwójka" musiała uznać wyższość DKS-u Wkry Działdowo, która wygrała 8:1 stając się tym samym liderem po pierwszej kolejce. Młodzicy kolejne mecze rozegrają w środę, 21 sierpnia. Olimpia II podejmie o godz. 12. na stadionie przy ul. Moniuszki AP Ostróda, zaś Olimpia spróbuje pomścić swoich kolegów w Działdowie w meczu z DKS-em Wkrą.
      

      
       Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama