Młodzik: Olimpia gromi

Elbląg, Młodzik: Olimpia gromi

Pewne zwycięstwo w 5. kolejce Ekstraklasy Młodzika odniosła Olimpia Elbląg umacniając się tym samym na szczycie tabeli. W sobotę, 7 września, Olimpia wygrała w Lubawie Constractem 6:1.

Już w 3. minucie Ksawery Kościuk zagrał prostopadle do Alekseya Bogusławskiego, który minął obrońców rywali i mocnym uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy. W kolejnych minutach drużyna Constractu grała skutecznie w defensywie szukając swoich okazji przy przeprowadzaniu groźnych kontr. W 12. minucie gospodarze byli blisko wyrównania. Po rzucie wolnym bramkarz Olimpii wybił piłkę wprost pod nogi przeciwnika, jednak po chwili naprawił swój błąd i uchronił zespół od utraty bramki. Niestety niecałą minutę później nieskutecznie interweniowali obrońcy Olimpii wybijając piłkę do zawodnika Constractu, który mocnym strzałem pokonał Natana Pawłowskiego. Bramka jednak zadziała motywująco dla żółto-biało-niebieskich, która przejęła inicjatywę. W 24. min. Olimpia ponownie wyszła na prowadzenie. Prawą stroną popędził Aleksey Bogusławski, dograł do wbiegającego Dawida Czaplińskiego, który spokojnie skierował piłkę do bramki rywala. W drugiej połowie Olimpia potwierdziła lepszą dyspozycję i dorzucila kolejne bramki ustalajac wynik na 6:1.

- Rozegraliśmy dobre zawody z wymagającym przeciwnikiem. Pierwsza połowa dość wyrównana. Co prawda rywal skupił się na grze w obronie, jednak wyprowadzał groźne kontrataki i dobrze wykonywał stałe fragmenty gry. Cieszy ilość stwarzanych sytuacji, ale w grze w obronie czasami brakowało asekuracji nad czym musimy popracować. - poinformował trener Kamil Syroka, który współpracuje z Adamem Albertowiczem.

Następny mecz Olimpia zagra w sobotę, 14 września, o godz. 13. z Akademia Piłkarska Ostróda. Spotkanie na stadionie przy ul. Moniuszki.

Constract Lubawa - Olimpia 1:6

Bogusławski x3, Czapliński, Aniśkowicz x2

Olimpia: Pawłowski, Łabecki, Wityczyn, Szczygłowski, Majewski, Aniśkowicz, Czapliński, Kościuk, Bogusławski Aleksey.

Na zmiany wchodzili: Bogusławski Alexander, Patalas, Józefowski, Turulski

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl