UWAGA!

Motylem przez Dolinkę

 Elbląg, Motylem przez Dolinkę
(fot. Michał Skroboszewski)

Już po raz dwunasty pływacy z 27 klubów z Polski i obwodu kaliningradzkiego rywalizują podczas Elbląskiej Wiosny Pływackiej. W CRW Dolinka startują na dystansach 50, 100 i 200 metrów. Zobacz zdjęcia.

Elbląg reprezentuje UKP „Jedynka” oraz UKS „Pirat”. Na basenie CRW „Dolinka” rywalizują ze sobą pływacy w wieku od 9 do 14 lat. - Młodsi zawodnicy pływają na dystansach 50 i 100 metrów. Starsi dodatkowo na 200 metrów. Na każdym dystansie pływacy rywalizują stylem klasycznym, dowolnym, grzbietowym, motylkowym , zmiennym – mówiła Sylwia Domżalska z UKP Jedynka, organizatora zawodów.
       Gospodarze nie są jedynie tłem dla sportowców z innych klubów. Duży sukces odniosła Martyna Waśniewska (14 lat), która zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej na dystansie 100 metrów stylem dowolnym (z czasem 1:01:28 min.).
       Dla wielu zawodników to pierwsze tak poważne zawody i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników z innych klubów oraz integracji.
       - Zawody rozpoczęliśmy wyścigiem młodych pływaków, którzy jeszcze niedawno uczyli się pływać w małej niecce. Dziś przepłynęli swoje pierwsze 25 metrów na zawodach pływackich, każdy z nich dostał dyplom – dodaje Sylwia Domżalska.
       - W Elbląskiej Wiośnie Pływackiej startuję co roku. Są to dla mnie ważne zawody, przede wszystkim dlatego, że są w Elblągu – moim mieście. Będę startowała na dystansie 100 metrów stylem klasycznym, 50 metrów klasykiem i 50 metrów stylem grzbietowym. Będę zadowolona jeżeli uda mi się poprawić swoje czasy – mówiła przed zawodami Dominika Tylkie z UKP Jedynka.
       Miło nam donieść, że Dominika wygrała wyścig na 50 metrów stylem klasycznym z czasem 39:43. Zawody potrwają do godz. 17. 30. Aktualne wyniki można zobaczyć tutaj.
      
Sebastian Malicki

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama