UWAGA!

Może następnym razem...*

Poniżej publikujemy nadesłane do portElu oświadczenie prezesa ZKS Olimpia Elbląg Roberta Glińskiego w sprawie wycofania zespołu z rozgrywek.

Z wielką przykrością zdecydowałem się wycofać z rozgrywek piłkarskich założoną przed niespełna dwoma miesiącami przez elbląskich sympatyków piłki nożnej drużynę ZKS OLIMPIA ELBLĄG. To czego byliśmy świadkami w niedzielne popołudnie podczas meczu z Number One nie powinno nigdy wydarzyć się na stadionie piłkarskim. Postawiony niejako pod murem, bez możliwości podejmowania jakichkolwiek suwerennych decyzji, bez realnego wpływu na bieg wypadków, a także wobec niemożności zapewnienie bezpieczeństwa na kolejnych meczach z naszym udziałem podjąłem decyzję o wycofaniu Olimpii z ligi. Duch sportu, walki fair zszedł na dalszy plan, a górę wzięły chore animozje i chęć uczynienia ze stadionu piłkarskiego areny konfrontacji.
     Bardzo szkoda ostatniego pół roku wytężonej pracy przy budowie czegoś, co w naszym zamierzeniu dać miało nową jakość i tchnąć świeży powiew w elbląskie środowisko piłkarskie. Niestety jeszcze raz przegrała piłka, przegrał sport, przegraliśmy my wszyscy. Przy tej okazji chcę wszystkich obecnych na meczu w Braniewie jeszcze raz przeprosić za takie, a nie inne zachowanie zgromadzonej na meczu publiczności. Jest nam z tego powodu bardzo przykro.
     Sprawą która przyśpieszyła i niejako wymogła naszą decyzję była niesamowita nagonka i zmasowany atak medialny na nasz klub, trenera, piłkarzy i działaczy. Atak którego nie wytrzymałyby dużo mocniejsze od Olimpii kluby. Najdziwniejsze, że wszystkie relacje oparte były na spreparowanym i zniekształconym opisie wydarzeń, popartym dodatkowo oświadczeniem człowieka, który był w głównej mierze odpowiedzialny za zaistniałe wydarzenia [organizator zawodów, szef klubu No1 Braniewo]. Czy tak powinna wyglądać rzetelna robota dziennikarska, uczciwe informowanie opinii publicznej? Bez poznania zdania drugiej strony, wysłuchania wszystkich zainteresowanych?
     Ogólnopolskie media pokroju PAP, Radia ZET, RMF czy najpopularniejszych serwisów internetowych [na czele z onet.pl i interia.pl] nie informowały wcześniej w swoich serwisach o tym, że w 140 tysięcznym mieście powstał praktycznie z niczego, od podstaw, klub piłkarski założony przez autentycznych kibiców-entuzjastów. Klub na mecze którego w 7 lidze przychodziło 3 razy więcej kibiców niż na mecze innego elbląskiego zespołu o dużo większym sportowym stażu, który gra o kilka lig wyżej. Nikogo nie interesowało ile wysiłku włożono w to przedsięwzięcie i ile po drodze musieli pokonać problemów [często sztucznych] animatorzy tego przedsięwzięcia. To nie był „medialny temat”. Po skandalicznych, ale w żaden sposób nie zawinionych przez Klub Sportowy ZKS Olimpia Elbląg, wydarzeniach w Braniewie wrzucono jednak wszystkich do jednego worka. Trenerów, działaczy i szeroką rzeszę normalnych kibiców ZKS Olimpii postawiono w jednej linii ze stadionowymi barbarzyńcami, nie zwracając kompletnie żadnej uwagi, że przez tak tendencyjne i jednostronne postawienie sprawy robi się największą krzywdę nie tylko tym ludziom, ale całej piłce i idei sportowego współzawodnictwa.
     Na koniec pragnę wyjaśnić jeszcze jedną wątpliwość – klub nie zostaje zlikwidowany, a jedynie wycofany z rozgrywek. Jako ZKS Olimpia istnieje nadal, musimy jednak zastanowić się nad dalszą formułą jego funkcjonowania.
     Chciałbym serdecznie jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas, zapał i pieniądze dla naszej inicjatywy. Bardzo szkoda, że nasza przygoda kończy się tak szybko i w taki sposób. Może następnym razem...
     
     *Tytuł pochodzi od Redakcji
     
     Zobacz także: "Mecz podwyższonego ryzyka" a także "To już jest koniec"
Prezes ZKS OLIMPIA Robert Gliński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dziwne ze jeden dzialacz oficjalnie klub wycofuje z rozgrywek a inny dzialacz mowi ze wszystko potoczy sie normalnym rytmem. To w koncu jak jest? Bedzie mecz w niedziele?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ZKS OLIMPIA fan(2004-09-10)
  • Hmm..to oświadczenie na stronie Olimpii było już trzy dni temu..więc portel sie nie pospieszył..a przez trzy dni mogło się trochę zmienić
Reklama