UWAGA!

MTB Maraton Elbląg 2008

2008-06-23
Aktualizowany 2008-06-25 22:36
Elbląg, Tak było przed rokiem.
Tak było przed rokiem.

Elbląski Uczniowski Klub Rowerowy Neksus organizuje kolarski maraton MTB - informuje Marek Kamm. - Będzie to kolarskie święto w Elblągu, a uczestnictwo w imprezie, która wystartuje 5 lipca o godz. 10.30 z Placu Kazimierza Jagiellończyka, zapowiada krajowa czołówka zawodniczek i zawodników.

- Zawody rozegrane zostaną na dwóch dystansach: MEGA - 49 km i GIGA - 95 km w kilku kategoriach wiekowych - dodaje Kamm. - Po kilku kilometrach na asfalcie, u podnóża Góry Chrobrego rozpocznie się prawdziwe terenowe ściganie. Rowerzyści przejadą Bażantarnię, a potem czerwonym szlakiem Kopernikowskim wyruszą na podbój Wysoczyzny Elbląskiej, której leśne i polne drogi zaprowadzą ich do miejscowości Pagórki, a tych, co zdecydują się na dłuższy dystans, nawet pod Kadyny. Końcówka maratonu to ulica Mazurska z dojazdem na Plac Kazimierza Jagiellończyka, gdzie będzie meta. Maraton ma charakter otwarty, a to oznacza, że mogą w nim uczestniczyć zarówno pełnoletni amatorzy, jak i zawodnicy zrzeszeni w klubach. Szczegóły organizacyjne i regulamin zawodów do wglądu na naszej stronie internetowej www.neksus.xt.pl .
     
     Mówi Marek Kamm z Uczniowskiego Klubu Rowerowego Neksus:
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ??? krajowa czołówka zawodników ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czołowy zawodnik(2008-06-24)
 • Czołem Zawodniku :) Rozwiewając Twoje wątpliwości informuję, że na starcie stanie bodajże w całości team aktualnie liderujący w kategorii drużynowej najsilniej obsadzonego cyklu polskich maratonów. Nadzieję mamy, że podobnie jak i w zeszłym roku pojawi się także lider klasyfikacji open tegoż oraz kilku innych cykli. Honoru elbląskiego kolarstwa bronić planują bracia Wadeccy :) Tak więc będzie się z kim ścigać. Nie ukrywamy jednak, że przynajmniej tak samo jak na wymienioną wyżej czołówkę, liczymy na całą, coraz liczniejszą rzesze elbląskich bikerów. Trasy naszych maratonów są przede wszystkim dla Was, dobrane tak aby obok przyjemności podziwiania piękna naszego regionu dawały także i tę płynącą z satysfakcji ich pokonywania. Pozdrawiam i zapraszam :)
 • A ja chcę tylko przejechać od startu do mety. I planuję mieć z tego dużą radość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~Jadzia(2008-06-24)
 • Elbląska Strona Rowerowa www.bikerelblag.hg.pl trzyma mocno kciuki za powodzenie organizacyjne maratonu !!!
 • Wadeccy w maratonie MTB? Kamm, to może ich zaproś na wycieczkę do Torunia lepiej? no i oczywiście zaproś amatorów też, żeby było weselej, a co!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  paranoja(2008-06-27)
 • Luiz Amstrong będzie to jadę, inaczej szkoda opon,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kolomolo(2008-06-27)
 • i ci amatorzy maja się scigac z tymi zawodowcami, to przeiez bez sensu, może zrobcie dwie kalsyfikacje? dla zawodowców jedną, a dla amatorów drugą, inaczej po co maja tam jechac amatorzy? od razu wiadomo kto zgarnie nagrody, a najgorsze z tego bedzie to, że amatorzy jak dojada to bedzie już dawno po wyścigu, po jedzeniu i po rozdaniu nagród, może nawet balony pospuszczają, przyjedzie taki i nie będzie wiedział co sie dziej, w zeszłym roku w Kadynach tak było własnie,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserer(2008-06-27)
Reklama