UWAGA!

Muzyka na lodzie łączy pokolenia

 Elbląg, Muzyka na lodzie łączy pokolenia
Fot. www.trubadurzy.pl

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje kolejną imprezę z cyklu „Spotkania z muzyką na lodzie”. Już w najbliższy piątek o godz. 19 na lodowisku będzie można posłuchać przebojów zespołu „Trubadurzy”.

W 1963 roku Marian Lichtman, Ryszard Poznakowski, Sławomir Kowalewski, Krzysztof Krawczyk i Jerzy Krzemiński założyli zespół Trubadurzy, którego skład niejednokrotnie ulegał zmianie. Obok „Czerwonych Gitar” był to najbardziej popularny polski zespół big bitowy lat 60-tych, łączący elementy rocka z polską muzyką ludową. Zespół wylansował wiele znanych przebojów takich jak „Kasia", „‘Znamy się tylko z widzenia", „Krajobrazy", „Byłaś tu", „Kim jesteś", „Ej, Sobótka, Sobótka", „Cóż wiemy o miłości" i „Przyjedź mamo na przysięgę".
     Kiedy po krótkiej przewie, powrócił do zespołu Ryszard Poznakowski „Trubadurzy” stali się autentyczną super grupą. Potwierdzili to zresztą szybko pierwszymi nagraniami z hitem „Będziesz Ty" na czele. Kiedy fani zespołu czekali na kolejne, w zamian dostali wiadomość o początku solowej kariery Krzysztofa Krawczyka. Po nagraniu w 1973 roku pierwszej solowej płyty przez Krawczyka zespół uległ rozpadowi. Wielokrotnie podejmowane były próby reaktywacji zespołu, który na rynku muzycznym funkcjonuje do dziś.
     Ideą spotkań z muzyką na lodzie jest stworzenie alternatywy muzycznej dla muzyki na co dzień towarzyszącej uczestnikom jazdy na łyżwach. Oprócz przebojów Trubadurów, organizatorzy przygotowali niespodzianki i upominki podarowane przez hipermarket „Carrefour”.
     Bilety na „Spotkania z muzyką na lodzie” kosztują tyle samo, co na zwykłe wejście, czyli 6zł. Jest to opłata jedynie za wejście na ślizgawkę. Można je nabyć tuż przed wejściem na lodowisko. Osoby, które chcą po prostu posłuchać dobrej muzyki, mogą wejść na trybuny bezpłatnie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mosir.elblag.eu.
Oprac. Anieze

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama