UWAGA!

Na początek Bażant

 Elbląg, Na początek Bażant
fot.arch.portEl, AD

Najbliższy weekend w Elblągu zapowiada się bardzo tanecznie i emocjonująco. W sobotę na parkiecie będą się prezentowały początkujące – najmłodsze oraz nieco starsze wiekiem – pary taneczne podczas Turnieju Tańca „Bażant” oraz Ogólnopolskich Integracyjnych Spotkań Tanecznych.

Pierwsi najmłodsi
       W sobotę, 28 kwietnia, na sali sportowo - widowiskowej CSE Światowid wszyscy świeżo upieczeni tancerze, będą mogli pokazać to, czego nauczyli się przez ostatnich kilka miesięcy.
       Turniej „Bażant” to coroczna impreza skierowana do dzieci i młodzieży, które swoją przygodę z tańcem rozpoczęli w miesiącu wrześniu. Do udziału w turnieju zapraszani są tancerze z sekcji i kółek tanecznych prowadzonych na terenie całego miasta. Turniej rozpocznie się o godzinie 12. Na początku zaprezentują się najmłodsi uczestnicy, czyli przedszkolaki.
       - Duża sala taneczna, światła, głośna muzyka to wszystko wzbudza w przedszkolakach lekki stres - mówi instruktorka tańca Katarzyna Łukaszewska. - Mimo dużych emocji, intensywnie i rzetelnie przygotowujemy się do naszego pierwszego pokazu. Dzieci najchętniej tańczą macarenę i taniec nowoczesny.
       Wszyscy uczestnicy „Bażanta” zaprezentują się w walcu angielskim, cha-chy i sambie, ponadto grupy zatańczą również taniec nowoczesny, polkę lub macarenę. Poza przedszkolakami podczas „Bażanta” zatańczą uczestnicy kursów tańca towarzyskiego prowadzonych w Centrum Tańca „Promyk” oraz uczniowie szkół podstawowych. Impreza ma charakter pokazowy, a wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają certyfikat tancerza. Imprezę uświetni występ tancerzy z Elbląskiego Klubu „Jantar”, którzy zaprezentują się w tańcu standardowym oraz latynoamerykańskim.
       Organizatorami turnieju są CSE "Światowid" i Stowarzyszenie "Jantar".
       Bilet wstępu na imprezę to: 5 zł
      
       A potem nieco starsi
      
W tym roku dodatkowo, oprócz najmłodszych elbląskich tancerzy, swoje umiejętności będą mogły zaprezentować również osoby w nieco dojrzalszym wieku. O godzinie 17 odbędą się Ogólnopolskie Integracyjne Spotkania Taneczne.
       - Poprzez łączenie najmłodszych tancerzy z tymi nieco starszymi chcemy pokazać, że tańczyć można w każdym wieku - mówi trener Antoni Czyżyk. - Gwarantuję, że bez względu na wiek taniec dla każdego jest równie przyjemny.
       Seniorzy zaprezentują się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.
       - W naszej rodzinie panuje ogromne poruszenie - mówi jedna z uczestniczek Ogólnopolskich Integracyjnych Spotkaniach Tanecznych. - W sobotę najpierw tańczy nasz syn, a później my. Wszyscy jesteśmy lekko zdenerwowani, ale cieszymy się z możliwości zatańczenia.
       Ogólnopolskie Integracyjne Spotkania Taneczne - wstęp wolny.
      
       Ogólnopolskie Integracyjne Spotkania Taneczne zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
      
Zyta Wrzos, Centrum Tańca „Promyk”

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama