UWAGA!

Na rowerach do Pagórek

 Elbląg, Na rowerach do Pagórek

Pierwsza w 2021 roku odsłona Miejskiej Wycieczki Rowerowej będzie prowadziła do wsi Pagórki na Wysoczyźnie Elbląskiej. Startujemy już w najbliższą niedzielę, 21 lutego, o godz. 10.

Wycieczka rozpocznie się w Elblągu, następnie udamy się przez Jagodnik i Jelenią Dolinę do Pagórek. Droga powrotna będzie prowadziła przez Łęcze i Kamionek Wielki do Elbląga. Zobacz mapę - 33 km

Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości, który może być przykryty śniegiem. Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych, wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Stan zagrożenia epidemicznego sprawia, że nasza jazda nadal musi się odbywać w podwyższonym reżimie sanitarnym. Zatem podczas jazdy będziemy musieli zachować następujące zasady bezpieczeństwa: witamy się bezkontaktowo, ewentualnie typu „łokietek” lub „żółwik”, na postojach zachowujemy dystans 1,5 metra, w peletonie jedziemy jeden za drugim (nie parami obok siebie), prosimy o zabranie osłony ust i nosa na ewentualność wejścia do pomieszczeń zamkniętych czy poruszania się w przestrzeni publicznej.

Wzorem lat ubiegłych także w roku 2021 będzie trwał konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2021). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Kto książeczki nie ma, może nabyć ją w siedzibie PTTK przy ulicy Krótkiej (cena - 5 zł). Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do warunków terenowych. W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 14, jest bezpłatny.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu.

Ruszamy w niedzielę, 21 lutego o godzinie 10 z pętli przy ulicy Ogólnej.

Tekst i fot. MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama