UWAGA!

Na torach dominują elbląskie kluby (wrotkarstwo szybkie)

Elbląg, Najmłodsi wrotkarze w oczekiwaniu na start
Najmłodsi wrotkarze w oczekiwaniu na start (fot. M).

Mamy w województwie trzy kluby sportowe, które wyróżniają się w pracy z młodzieżą - stwierdza Tadeusz Kacprzak, prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Łyżwiarstwa i Wrotkarstwa Szybkiego. - To oczywiście UKS Viking i KS Orzeł z Elbląga oraz ArtPrint z Olsztyna.

Ocenę prezesa potwierdziły wyniki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików we wrotkarstwie szybkim i kolejnej edycji Grand Prix Elbląga w tej dyscyplinie sportu. W zawodach wystartowało 74 zawodników reprezentujących barwy klubów UKS Viking Elbląg (25 startujących), Orzeł Elbląg (13), ArtPrint Olsztyn (32), UKS Giżycko (3) i Stoczniowca Gdańsk (1). Rywalizowano w sześciu kategoriach wiekowych, ale najliczniejsza grupę stanowili najmłodsi adepci wrotkarstwa.
     Najwięcej satysfakcji mieli reprezentanci Vikinga prowadzeni przez trenera Ryszarda Białkowskiego, którzy zdobyli 15 złotych, 11 srebrnych i 6 brązowych medali. Zawodnicy elbląskiego Orła trenowani przez Ireneusza Borowieckiego wywalczyli 5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale. Natomiast wrotkarze z Olsztyna zawieźli do domu po cztery złote i brązowe medale oraz jeden srebrny, a wrotkarz z Giżycka zdobył brązowy medal.
     Dobrą formę przed kolejnymi zawodami rangi mistrzowskiej zaprezentowali w kategorii Junior „E” - Iga Wojtasik, Patrycja Stemplewska, Jakub Konieczki i Maciej Boćko (Viking) oraz Kamila Stormowska (Orzeł). W rywalizacji Junior „D” wyróżniły się Marika i Weronika Surowiec (Orzeł), a w kategorii Junior „C” - Dorota Kisielewska, Paulina Ignatowicz, Aniela Dymiszkiewicz, Bartosz Dulczewski, Marcin Bachanek (wszyscy Viking) oraz Rafał Adamkowski (Orzeł). W Juniorach „B” na brak formy nie narzekali Natalia Kłosińska (Orzeł) oraz Artur Kisielewski, Mateusz Brydziński i Łukasz Mazurek (Viking).W kategorii Junior „A” najlepsi okazali się już tradycyjnie Daniel Mazurek i Michał Bachanek (Viking). Wrotkarzom sprzyjała aura, a wywrotki mieli nieliczni. Poszkodowanym sprawnie udzielano pomocy medycznej.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama