UWAGA!

Najlepsi tancerze, najlepsze mistrzostwa

Elbląg, Najlepsi tancerze, najlepsze mistrzostwa
(fot. PS)

W miniony weekend (8-9 marca) w Elblągu najlepsze pary taneczne walczyły o tytuł mistrza i wicemistrza Polski w stylu standardowym i latynoamerykańskim. Oba tytuły są przepustką na tegoroczne mistrzostwa Europy i świata. Zobacz fotoreportaż z drugiego dnia mistrzostw.

- Jak wielokrotnie podkreślali zarówno tancerze, jak i sędziowie, poziom tegorocznych mistrzostw był bardzo wysoki. Podobnie wysoko oceniona została organizacja turnieju, przygotowanie imprezy oraz umiejętne rozplanowanie działań przez zespół Światowida spotkały się z uznaniem uczestników i publiczności - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Światowida. - Otrzymywałem gratulacje od sędziów krajowych i międzynarodowych, dlatego i ja gratuluję i dziękuję wszystkim moim pracownikom.
     Dyrektor Czyżyk, który jest także trenerem elbląskich tancerzy, jest również zadowolony z występów swoich podopiecznych, choć większość weszła tylko do półfinałów. Jak mówi, ich wyniki nie są skutkiem gorszych umiejętności tanecznych, a raczej słabej odporności psychicznej. Dotyczy to zwłaszcza pary Ala Minkiewicz i Bartek Szkutnik, ubiegłorocznych mistrzów Polski i półfinalistów mistrzostw świata w stylu standardowym w kategorii Junior II, którzy w niedzielę startowali w starszej kategorii wiekowej 16-18 lat i uplasowali się na 14 pozycji.
     Najlepsze spośród elblążan, trzecie miejsce, zajęła para Michał Zacharewicz i Dominika Jabłońska, która startowała w kategorii wiekowej 16-18 lat w stylu standardowym. Para ta otrzymała też najwyższą klasę taneczną S.
     Wysokie oceny sędziów otrzymali dorośli tancerze. W Senior Hobby, kategorii wiekowej powyżej 35 lat, zarówno w stylu standardowym, jak i w latynoamerykańskim nasze pary: Jarosław Kraiński i Anna Kraińska oraz Mariusz Dziurawiec i Agnieszka Dziurawiec, zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w stylu standardowym, a Państwo Dziurawiec, którzy startowali także w tańcach latynoamerykańskich, zdobyli tam srebrny medal.
     Oczywiście, najlepszy wynik w swoim stylu osiągnęli faworyci, para Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka. To jedna z czołowych par świata, obecnie już pięciokrotni mistrzowie Polski w stylu standardowym. Tancerze pochodzą ze Stalowej Woli, ale od kilku lat występują w barwach Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. Ich sobotni występ publiczność przyjmowała z gorącym aplauzem, a sędziowie wystawiali najwyższe noty.
     - Jak zwykle na gali mistrzostw pojawiły się także ważne osobistości: medale i puchary wręczali m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas i prezes Zarządu Grupy Lotos S.A., głównego sponsora mistrzostw, Paweł Olechnowicz - podsumowuje Justyna Kozłowska-Dyrla z CKiWM Światowid, organizatora mistrzostw Polski.. - Wśród gości znaleźli się także wiceprezydent Elbląga, sponsorzy i media oraz, znana nie tylko w tanecznym świecie, Iwona Pavlovic.
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama