Najlepsi w województwie

Reprezentacja SSP 19 dziewcząt w mini-siatkówce trzyosobowej zajęła pierwsze miejsce w mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego, dzięki czemu jako jedyna z naszego regionu mogła uczestniczyć w mistrzostwach Polski. Zespół prowadzony przez nauczyciela w-f Kazimierza Stankiewicza zajął na tych zawodach wysokie szóste miejsce.

Zespół dziewcząt w mini-siatkówce z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 19 okazał się najlepszym podczas mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego i zakwalifikował się do mistrzostw Polski, które dobyły się na przełomie maja i czerwca w Białej Podlaskiej. Elbląski zespół w konfrontacji z najlepszymi ekipami z całego kraju spisał się całkiem przyzwoicie i ostatecznie uplasował się na wysokiej szóstej pozycji. Pierwsze miejsce przypadło drużynie SP 48 ze Szczecina, drugie SP 48 z Gdańska, a trzecie SP 6 z Białej Podlaskiej. Nasz zespół mógł wziąć udział w tych zawodach dzięki dużemu wsparciu finansowemu dyrektrki szkoły Aleksandry Nieżurawskiej, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego oraz Urzędu Miejskiego.
     Reprezentacja SP 19 wystąpiła w składzie: Natalia Domowska, Justyna Sznajder, Paulina Zaniewska, Magda Warmińska, Beata Grajkowska, Magda Sokołowska i Justyna Biedulewicz.
     Natomiast zespół chłopców, także ze SSP nr 19, uczestniczył w mistrzostwach województwa w mini-siatkówce dwójek. Nasi reprezentanci wywalczyli bardzo dobre drugie miejsce przegrywając w finale po zaciętej walce z drużyną z Giżycka. Na trzecim miejscu znalazła się ekipa z Kętrzyna, a na czwartym - zespół z Olsztyna.
     - Oba zespoły zarówno dziewcząt jak i chłopców mogą uprawiać siatkówkę w szkole dzięki aprobacie ze strony dyrekcji - twierdzi nauczyciel wychowania fizycznego Kazimierz Stankiewicz. - Stworzyła się wspaniała atmosfera wokół tej dyscypliny sportu.