Najlepsza była Natalia Hassa (karate)

Elbląg, Natalia Hassa w towarzystwie medalistek z Andrexu.
Natalia Hassa w towarzystwie medalistek z Andrexu.

W II Mistrzostwach Żukowa w Karate Dzieci i Młodzieży z powodzeniem startowali reprezentanci Międzynarodowego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Walki A.K.Andrex z Elbląga. Podopieczni trenera Jana Zamojcina zdobyli 12 medali, w tym 6 złotych.

W zawodach wystartowało 250 zawodniczek i zawodników w wieku do lat 18 z 12 klubów regionu północnego. Była w tym towarzystwie solidnie zmotywowana do walki o medale ekipa karateków z elbląskiego Andrexu. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali z powodzeniem w kata i kumite, a ich dobra dyspozycja zaowocowała 12 medalami i trzecią lokatą elbląskiego klubu w klasyfikacji generalnej.
     Szczególne powody do zadowolenia ma Natalia Hassa, która wywalczyła złote medale w kategorii do lat 10 w kata i kumite i została uznana za najlepszą zawodniczkę mistrzostw. Złote medale w kumite zdobyli także Michał Zamojcin do lat 11, Katarzyna Zamojcin do lat 12, Bartosz Tworkowski do lat 14 i Kamil Tyszka do lat 18. Srebrne medale w kumite wywalczyli Mateusz Zamojcin do lat 11, Michał Sywula do lat 14 i w kata Wiktor Murawski do lat 13. Brązowe medale zdobyli w kata Zuzanna Plata do lat 10 i Katarzyna Zamojcin do lat 12, a w kumite do lat 13 Stefan Popiołek.
     Trener Jan Zamojcin podkreśla, że dobra dyspozycja jego zawodników jest efektem systematycznych treningów i sportowej pasji młodych karateków.