UWAGA!

NatuSumba – ćwiczenia dla ciała i duszy

 
Elbląg, NatuSumba – ćwiczenia dla ciała i duszy
fot. nadesłana

Centrum Spotkań Europejskich Światowid to jedyne miejsce w Polsce gdzie będzie można poznać nową formę tańca –NatuSumba. Już w niedzielę, 22 czerwca zapraszamy na bezpłatne warsztaty.

Pomysłodawcami i twórcami tej formy są Włosi - Bernardo Lafonte i Lorenzo Ralimsa. To właśnie u nich, w maju dwie elbląskie instruktorki z Centrum Tańca Promyk – Alicja Minkiewicz i Patrycja Dyrmo-Kowalczyk zgłębiały tajniki NatuSumby.
       Natu oznacza Naturę, a Sumba to egzotyczna wyspa Polinezji. Ideą twórców było stworzenie formy, która pokazuje medytację i taniec jako jedność, a jej celem jest poprawa życia zarówno w aspekcie fizycznym, jak i duchowym. W najprostszy sposób o NatuSumbie można powiedzieć, że są to ćwiczenia dla ciała i duszy. I pomimo, iż nazwa automatycznie przywodzi na myśl zumbę, różni się od niej bogatszą formą.
       - NatuSumba jest mniej dynamiczna i impulsywna niż zumba – tłumaczy instruktorka Patrycja Dyrmo-Kowalczyk. - Filozofia tej formy jest zdecydowanie łagodniejsza i bardziej przyjazna dla uczestnika, niż w innych znanych mi aktywnościach. Wszystkie ruchy są selekcjonowane przez specjalistów tak, aby nie zaburzać naturalnej harmonii człowieka, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.
       Zajęcia trwają 55 minut i zawierają cztery elementy: 1) rozgrzewkę, podczas której przygotowujemy ciało do intensywnej pracy, 2) mocny wysiłek fizyczny, etap najbardziej zbliżony do zumby, podczas którego uwalniają się nasze emocje, 3) stretching inaczej rozciąganie ciała czyli wykonywanie ruchów tanecznych połączonych z pilates i jogą, 4) a na koniec wyciszenie poprzez medytację, pozwalające uwolnić myśli od trosk życia codziennego i znaleźć swój wewnętrzny spokój. - Wszystkim etapom towarzyszą dźwięki natury, które jeszcze bardziej pozwalają naszemu ciału i umysłowi poczuć się wolno, świeżo i lekko – dodaje Alicja Minkiewicz.
       Poza czynnikiem relaksacyjnym NatuSumba bardzo dobrze wpływa na kondycję i sylwetkę, pozwala spalić nadmierne kalorie oraz rzeźbi i wzmacnia ciało.
       - Poprawia motorykę i koordynację ruchową – tłumaczy Patrycja Dyrmo-Kowalczyk. - Podobnie jak zumba napełnia pozytywną energią, dzięki czemu poprawia się jakość naszego życia. Harmonijnie łączy ciało i umysł, przynosząc radość ducha z bycia sobą.
       Zajęcia przeznaczone są dla każdego. – Zwłaszcza dla tych, którzy myślą o wszystkich, tylko nie o sobie – śmieje się Alicja Minkiewicz, instruktorka. - NatuSumba jest idealną alternatywą dla ludzi, którzy żyją w ciągłym biegu życia. Podczas zajęć uwalniamy negatywne emocje i mamy czas by pomyśleć i zadbać tylko i wyłącznie o siebie.
       - Jest to również bardzo dobra forma dla seniorów ze względu na łagodniejszy charakter- dodaje Patrycja Dyrmo-Kowalczyk. – Zainteresowanie NatuSumba jest coraz większe, szczególnie wśród ludzi pracujących w stresie, a także młodych mam, które nie mogą sobie jeszcze pozwolić na uczęszczanie na siłownię, a chcą odreagować i wyciszyć się.
       Pierwsze w Polsce warsztaty z NatuSumby odbędą się w niedzielę, 22 czerwca, o godz. 17.00 na sali sportowo-widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Zajęcia będą bezpłatne. Na warsztaty warto ubrać wygodny strój sportowy, sportowe obuwie zmienne oraz zabrać mały ręczniczek i butelkę wody.
       Zajęcia NatuSumby znajdą się także w ofercie Centrum Tańca Promyk od września – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk – Planujemy zorganizować również kolejne warsztaty pod koniec sierpnia.
      
Zyta Wrzos, CT Promyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama