UWAGA!

Nauka nie tylko tańca

Elbląg, Nauka nie tylko tańca

Piękna postawa, dobra pamięć, bogata wyobraźnia i umiejętności taneczne to tylko wybrane zalety uczęszczania na zajęcia z zakresu tańca towarzyskiego. Zajęcia z tańca towarzyskiego odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w godz.. 10 – 11 na sali sportowo-widowiskowej w CSE Światowid, przy pl. Jagiellończyka 1.

Taniec towarzyski to dziesięć różnorodnych tańców podzielonych na dwa style: standardowy i latynoamerykański. Styl standardowy jest dostojniejszy i pełen wdzięku, a latynoamerykański żywiołowy i bardziej skoczny. Nauka zaczyna się od zapoznania kroków podstawowych każdego tańca, następnie dzieci poznają figury aby później łączyć je w jedną spójną całość. Taniec towarzyski dzięki swej różnorodności jest bardzo wyjątkowy ponieważ umożliwia bardzo wszechstronny rozwój. Rozmaite tempo tańców standardowych i latynoamerykańskich wymuszające różnorodny ruch taneczny wpływa na rozwój takich cech motoryki, jak szybkość, skoczność, zwinność i wytrzymałość oraz rozwija wyobraźnię. Konieczność równoczesnego i sprawnego wykonania figur w określonym czasie wyrabia z kolei szybką orientację, umiejętność koncentracji oraz uwagę, co wpływa na sprawniejsze myślenie i lepszą pamięć. Kurs tańca towarzyskiego pomaga również kształtować prawidłową prostą postawę i zadbać o smukłą sylwetkę.
       - Taniec pozytywnie wpływa także na psychikę dziecka ponieważ umożliwia mu rozładowanie emocji i stresu oraz sprawia radość – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk – Dodatkowo pomaga w pokonywaniu nieśmiałości, wyrobieniu pewności siebie oraz stwarza możliwość rozwoju zdolności twórczych. Podczas zajęć instruktorzy również zaznajamiają uczestników z zasadami odpowiedniego zachowania się w towarzystwie, a tańczące w parze z dzieci uczą się uprzejmości, grzeczności wobec partnera i współdziałania.
      
       - Na pierwsze zajęcia dziecko może wejść bez karnetu i sprawdzić, czy zajęcia mu odpowiadają – dodają organizatorzy.
      
Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama