Niegościnni gospodarze (piłka nożna)

Elbląg, Niegościnni gospodarze (piłka nożna)
(fot. PS)

I Gminny Turniej o Puchar Wójta Gminy Elbląg, który rozegrany został w niedzielę (21 marca) na „Orliku 2012” w Gronowie Górnym rozstrzygnęli na swoją korzyść gospodarze, czyli młodzieżowa ekipa z Gronowa Górnego. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Janowa, a ostatnie miejsce na „pudle” przypadło kolejnym „gronowiakom” Oldboys Gronowo Górne. Zobacz fotoreportaż.

Pogoda nie przeszkodziła
       Deszcz w żaden sposób nie zakłócił piłkarskiej zabawy, która odbyła się na gronowskim orliku. W jednodniowym turnieju wystartowało dziesięć zespołów z terenu gminy Elbląg, które podzielone zostały na dwie grupy. W grupie A rywalizowały ze sobą Przezmark I, Oldboys Gronowo Górne, Nowakowo, Batorowo II i Lisów I. W skład grupy weszły natomiast Przezmark II, Młodzież Gronowo-Górne, Janów, Batorowo I i Lisów II.
       Z grupy A do dalszej fazy turnieju awansowały drużyny Batorowo II i Oldboys Gronowo Górne, natomiast w grupie B najlepsze okazały się Janów i Młodzież Gronowo Górne. Te ekipy w systemie „na krzyż” rozegrały ze sobą spotkania półfinałowe, które wyłoniły dwójkę finalistów. W pierwszym meczu o finał Batorowo II nie sprostało gronowskiej młodzieży przegrywając 1:3, a w drugim spotkaniu Janów gładko ograł oldbojów z Gronowa 3:0. Tym samym w finale doszło do drugiej tego dnia konfrontacji Janowa i Gronowa [w rozgrywkach grupowych górą byli janowianie, którzy wygrali 4:2 – przyp. BAR] i tym razem lepsi okazali się młodzieżowcy z Gronowa Górnego, którzy wygrali 4:1 i tym samym zwyciężyli w turnieju. W meczu o trzecią lokatę lepsi okazali się oldboje z Gronowa, którzy pokonali 5:2 drugi zespół Batorowa.
       Królem strzelców I Gminnego Turnieju „Orlik 2010” w Gronowie Górnym o Puchar Wójta Gminy Elbląg został Piotr Romanek z drużyny Gronowo Górne Młodzież, który zdobył 10 bramek. Pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczył zastępca Wojta Gminy Elbląg Zygmunt Tucholski. Turniejowym rozjemcą był sołtys wsi Raczki Elbląskie Marcin Grubecki. W turnieju udział wzięło blisko 100 zawodników, licznie dopisali również kibice.