Nieoczekiwana porażka EC (liga miejska)

Największą niespodzianką 3. kolejki była porażka EC z niżej notowanym Krometem. Swoje mecze pewnie wygrały prowadzące w tabeli Auto-El i Specjal.

Trzecią kolejkę Ligi Miejskiej zainaugurowało spotkanie pomiędzy PKP i Auto-El. "Kolejarze", mimo że mieli spore problemy ze skompletowaniem składu, przystąpili do meczu grając w dziesiątkę. Mimo osłabienia to oni jako pierwsi zdobyli bramkę i wyszli na prowadzenie 1:0. Kolejne minuty to już jednak zdecydowane ataki zawodników Auto-El, którzy przed przerwą najpierw wyrównali, a później wyszli na prowadzenie 2:1. Po zmianie stron przewaga Auto-El nie podlegała dyskusji, a swoją wyższość na boisku ubiegłoroczni mistrzowie udokumentowali zdobyciem jeszcze trzech bramek. Ostatecznie mecz ten zakończył się wygraną Auto-El 5:1.
     W drugim meczu tego dnia Stokrotki zremisowały z RUP 0:0. Mimo że w spotkaniu tym nie padła ani jedna bramka, to mecz ten na pewno mógł się podobać kibicom. Nie brakowało podbramkowych akcji, szybkich ataków i strzałów na bramkę, a jedyne, czego zabrakło, to skuteczności. Obie drużyny w całym meczu miały po co najmniej trzy akcje, które powinny zakończyć się bramką. Wynik remisowy nie krzywdzi żadnej z ekip.
     Piątkowe zmagania 3. kolejki rozpoczął mecz Mazurskich Mebli z Concordią. "Meblarze" tylko w pierwszej połowie starali się przeciwstawić, lepiej dysponowanej i poukładanej Concordii. Mimo tego stracili dwie bramki samemu strzelając tylko jedną. W drugiej połowie Concordia dołożyła jeszcze dwa gole odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo 4:1.
     Największą niespodzianką tej kolejki była wygrana 2:1 Krometu z EC. Dla Krometu to pierwsze punkty w tym sezonie. Po pierwszej nudnej i bezbramkowej połowie w drugiej wreszcie kibice doczekali się emocji. Wystarczyła zaledwie minuta, by Kromet zdołał strzelić dwie bramki. Pierwsza bramka padła po szybkim kontrataku, a chwilę później po strzale z dystansu piłka po raz drugi wylądowała w bramce rywali. EC w końcówce spotkania postawiło wszystko na jedną kartę i zaatakowało większą liczbą zawodników. Zdobyli wprawdzie bramkę kontaktową, jednak na remis zabrakło już czasu.
     W ostatnim meczu piątkowych zmagań Pujan podejmował Specjal. Mecz ten bardzo szybko, bo po zaledwie pięciu minutach ułożył się po myśli Pujana, który po bramce samobójczej prowadził 1:0. Zaskoczony takim obrotem sprawy Specjal szybko wziął się za odrabianie strat, choć dobrze grająca obrana Pujana przeszkadzała im w tym dość skutecznie. Jeden błąd zadecydował jednak, że Specjal jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron oba zespoły toczyły zaciętą i wyrównaną walkę i kiedy wydawało się, że spotkanie to zakończy się podziałem punktów bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Specjal wygrywając ostatecznie 2:1.

Komplet wyników 3. kolejki: PKP - Auto El 1:5 (1:2), Stokrotki - RUP 0:0, MM - Concordia 1:4 (1:2), Kormet - EC 2:1 (0:0), Pujan - Specjal 1:2 (1:1).