UWAGA!

Nowa umowa trenera Olimpii (piłka nożna)

Elbląg, Olimpia przedłużyła umowę z Tomaszem Arteniukiem
Olimpia przedłużyła umowę z Tomaszem Arteniukiem (fot. Anna Dembińska)

W dniu dzisiejszym (tj. środa 16 czerwca), zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przedłużona została umowa trenera drugoligowej Olimpii Elbląg Tomasza Arteniuka. Nowy kontrakt obowiązywał będzie od przez kolejne 12 miesięcy, do 30 czerwca 2011 roku. W umowie znajduje się klauzula, która umożliwia automatyczne przedłużenie umowy o rok, w przypadku awansu Olimpii do I ligi. 

Wszyscy zadowoleni
       - Negocjacje zakończyły się dziś w godzinach popołudniowych. Trener Tomasz Arteniuk przynajmniej przez najbliższy rok będzie prowadził Olimpię Elbląg. Zarząd KS Olimpia Elbląg jest bardzo zadowolony z faktu osiągnięcia porozumienia z trenerem Arteniukiem i życzy mu sukcesów w pracy z pierwszym zespołem – poinformował krótko po podpisaniu umowy rzecznik prasowy klubu Krzysztof Fedak.
      
       A oto, co zawarciu nowego kontraktu powiedział trener Arteniuk i prezes Olimpii Łukasz Konończuk.
       - Wykonaliśmy z zespołem wiosną bardzo ciężką pracę i myślę, że zapracowaliśmy na zaufanie. Po zmianach kadrowych, które zaszły zimą, zajęliśmy drugą lokatę w rundzie rewanżowej, tuż za plecami obecnego pierwszoligowca LKS Nieciecza. To chyba w dobry sposób pokazuje, że obraliśmy właściwy kierunek zmian i rozwoju drużyny. Muszę powiedzieć, że odczułem na własnej skórze zaufanie jakim darzą mnie kibice i nie mogłem sobie pozwolić tego kredytu nadwyrężyć i skorzystać z oferty innego pracodawcy. Zarząd również obdarzył mnie zaufaniem i choćby dlatego zamierzamy w nowym sezonie powalczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie. W tej chwili obiecuję, że stworzymy zespół, który będzie miał za zadanie włączyć się w walkę o awans na zaplecze ekstraklasy. Chcemy grać o awans. Jeśli ktoś mówił, że zimowe transfery były spektakularne, to niech się teraz przygotuje, zapnie pasy bezpieczeństwa i wygodnie rozsiądzie w krzesełku, bo szykują się nie mniejsze, a kto wie czy nie większe, hity transferowe. Wierzę, że nowy zespół 24 lipca rozpocznie historyczny dla Olimpii sezon, po którym mam nadzieję zawita do Elbląga piłka na pierwszoligowym poziomie – powiedział po podpisaniu nowej umowy trener Tomasz Arteniuk
      
       - Mogę powiedzieć tylko tyle, że jestem bardzo zadowolony z faktu osiągnięcia porozumienia z trenerem. Po kolei, stopniowo, wszystkie najważniejsze ogniwa zespołu podpisują nowe umowy. Jestem pewien, że fachowość, profesjonalizm i niewątpliwa charyzma trenera znów przełoży się na postawę drużyny, a kibice będą mieli wyłącznie powody do zadowolenia. Liczę wraz z zarządem na kawał dobrej piłki w Elblągu. Najważniejsze, że mamy trenera, większość zawodników, którzy tak udanie zaprezentowali się w rundzie wiosennej. Teraz należy wkomponować do zespołu jeszcze kilka elementów i za nieco ponad miesiąc zaczynamy zabawę od nowa. Zapewniam, że deklaracje o walce o awans nie są słowami rzucanymi na wiatr. Myślimy o tym bardzo poważnie, ale proszę pamiętać, że jest to tylko sport. Piłka jest nieprzewidywalna, czego doskonały obraz mieliśmy dziś na mistrzostwach świata, gdzie Goliat Hiszpania przegrała z niepozornym Dawidem Szwajcarią. Ze swej strony mogę dodać, iż do 30 czerwca zarząd klubu poczyni wszystkie niezbędne kroki i dołoży wszelkich starań, by stworzyć jak najlepsze warunki nowej drużynie. Pierwszym ważnym krokiem jest jutrzejsze posiedzenie w sprawie licencji na nowy sezon dla naszego klubu – powiedział prezes Olimpii Łukasz Konończuk.
      
       Sprawy licencyjne, miasto pomoże spełnić warunki
        W czwartek 17 czerwca w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej stawi się delegacja Olimpii na czele z prezesem Konończukiem. Celem wizyty jest uzyskanie licencji na występy w II lidze w sezonie 2010/2011. Związkowa komisja, która przed kilkoma tygodniami wizytowała stadion przy Agrykola największe zastrzeżenia miała do infrastruktury obiektu, a głównym problemem stojącym na drodze do przyznania licencji jest brak krytej trybuny na 250 miejsc. W środę prezes Olimpii otrzymał pisemne zapewnienie właściciela stadionu – prezydenta Elbląga, że do końca marca 2011 taka trybuna na stadionie przy Agrykola powstanie. Jeśli takie stanowisko miasta przekona komisje licencyjną PZPN, to uzyskanie licencji na przyszły sezon powinno być formalnością, gdyż pozostałe kryteria zostały spełnione przez klub i właściciela stadionu (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu). Decyzja stosownego wydziału PZPN będzie znana w okolicach godziny 15-tej. 
BAR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Prezydent obiecuje na piśmie trybunę gotową na marzec 2011 a sam kończy kadencję w listopadzie. ciekawe czy zapisze to w budżecie na 2011r.
 • Ludzie nie patrzcie na jego obiecanki tylko na twarde zapisy budzetowe - od kilku lat slowo "stadion" w planach budzetowych nie wystepuje. Wystarczy rzucic okiem na budzet i juz wiemy co bedzie, a co nie bedzie budowane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-06-17)
 • a jaki przystojny. .. ..
Reklama