UWAGA!

Nowe wyzwanie przed zespołem LOTOS-Jantar

 
Elbląg, Mistrzowska formacja Lotos-Jantar
Mistrzowska formacja Lotos-Jantar (fot. nadesłana)

Mają na swoim koncie dwa tytuły Mistrza Świata (1999, 2010), tytuł Wicemistrza Świata (2011), 18 złotych medali zdobytych na Mistrzostwach Polski. Występowali w Chinach, Francji, Niemczech, na Ukrainie, w Hiszpanii, we Włoszech, rywalizowali w Mołdawii, na Węgrzech, w Holandii, i w Rosji. Mowa oczywiście o formacji LOTOS-Jantar – zespole specjalizującym się w drużynowym tańcu towarzyskim, który trenuje do kolejnych występów.

Przed zespołem nie lada wyzwanie, a zarazem przygoda życia. W połowie września wylatują na Tajwan, by wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Sporcie Tanecznym.
       Te międzynarodowe zawody odbędą się 16 - 20 wrzesień na arenie Hanshin w mieście Kaohsiung na Tajwanie. To pięciodniowa impreza, na której w jednym miejscu wystąpią tancerze z całego świata, prezentujących bardzo różne style taneczne. Podczas zawodów odbędą się kategorie: Standard, Latin, Formacje, Showdance, Rock’n Roll, Salsa, Boogie-Woogie, Line Dance, HipHop, Cheerleading, taniec osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich i Taike Dance (rodzimy taniec tajwański). W zawodach udział weźmie 730 sportowców, w tym Formacja Standardowa LOTOS-Jantar.
       Tancerze formacji są już po pierwszym intensywnym cyklu przygotowań, które prowadzili: niemiecka trenerka i choreograf Ariane Schiessler oraz trener zespołu Antoni Czyżyk. Przed nimi jeszcze trzy pracowite tygodnie.
       - Są bardzo ambitni i chcą jak najlepiej przygotować się do występu - mówi Antoni Czyżyk - Wierzę w nich. To doświadczony zespół, który tworzą świetni tancerze, posiadający wszystko, aby odnieść sukces.
       Tancerzom i trenerom życzymy dużo wytrwałości i determinacji w przygotowaniach oraz jak najlepszego występu na międzynarodowych zawodach.
      
Joanna Karpiuk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama