Nowy mistrz Elbląga w szachach

Elbląg, Nowy mistrz Elbląga w szachach

W sali Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Związku Jaszczurczego rozgrywane były przez dwa miesiące mistrzostwa Elbląga w szachach klasycznych na rok 2017. Na starcie stanęło 16 czołowych szachistów naszego miasta w wieku od 9 do 78 lat (!), którzy zmierzyli się w 9-rundowym turnieju systemem szwajcarskim.

Tytuł mistrzowski wywalczył - po raz pierwszy - 33-letni zawodnik z nowego klubu UKS Hetman Radosław Gniado, który zdeklasował swoich rywali, uzyskując 9 pkt w 9 rundach i wyprzedzając ubiegłorocznego mistrza Piotra Plewę o 2,5 pkt oraz mistrza sprzed 2 lat Wojciecha Kiejdo (obaj z KSz Start) - o 3 pkt. Wojciech Kiejdo został ponownie mistrzem Elbląga weteranów (6 pkt) przed Zbigniewem Piątkowskim ze Startu (4,5 pkt).
       Natomiast bardzo zacięta była rywalizacja wśród 6 uczestniczących w turnieju juniorów. Tytuł mistrzowski zdobył ostatecznie najmłodszy zawodnik, 9-latek Mateusz Wróblewski z UKS Skoczek przed mistrzem z 2016 r. Michałem Graczykiem (zawodnik niezrzeszony i uczeń Gimnazjum nr 8) - po 4,5 pkt oraz Szymonem Trochimczukiem (UKS Skoczek) - 4 pkt.
       Efektem sportowym turnieju są dwie normy na III kategorię szachową dla Mateusza Wróblewskiego i Andrzeja Tazuszela (niezrzeszony senior).