UWAGA!

Nowy sezon UKP Jedynka

 
Elbląg, Nowy sezon UKP Jedynka

W ostatnią sobotę pływacy UKP Jedynka Elbląg rozpoczęli swój nowy sezon pływacki. Dziewięcioro naszych pływaków wystartowało w Zawodach Pływackich o Puchar Mistrza Sportu.

Zawody odbyły sie pod patronatem Aleksandry Urbańczyk - wielokrotnej rekordzistki i mistrzyni Polski, medalistki mistrzostw Europy i świata, która uświetniła je swoją obecnością. Jedynkę reprezentowali: Aleksandra Zając, Maja Kalinowska, Karolina Tylkie, Wiktoria Domżalska, Jakub Lewandowski, Łukasz Chadaj, Tomasz Maksymowicz, Paweł Ostałowski i Sebastian Nieroński. Zawodnicy Jedynki pod wodzą trenera Tomasza Wysockiego wystartowali w 18 wyścigach eliminacyjnych. Spisali się świetnie, niemalże we wszystkich poprawiając swoje rekordy życiowe.
       Do finałów zakwalifikowali się: Aleksandra Zając i Karolina Tylkie - 50 m stylem dowolnym; Sebastian Nieroński - 50 m stylem klasycznym; Aleksandra Zając, Wiktoria Domżalska i Paweł Ostałowski - 50 m stylem grzbietowym.
       Karolina Tylkie i Wiktoria Domżalska wróciły z tych zmagań z brązowymi medalami, a Aleksandra Zając zdobyła medal srebrny.
       Ponadto dwie zawodniczki: Wiktoria Domżalska i Aleksandra Zając zakwalifikowały się do tzw. wyścigu australijskiego, w którym sześciu najlepszych pływaków zawodów wg punktacji zmaga się w swoich rocznikach w sprintach na 50 m stylem dowolnym. Po każdym wyścigu odbywającym się co dwie minuty odpada jeden z zawodników. Wiktoria zdobyła 2. miejsce w tym wyczerpującym wyścigu.
       Zawody w Ciechanowie były świetną okazją do rozpływania się po wakacyjnej przerwie. Jak zawsze, ciechanowski MOSiR i Klub Pływacki Ciechanów przygotowali świetną imprezę, za którą jesteśmy im wdzięczni. Nasi pływacy jeszcze nie raz zawitają w gościnne progi ciechanowskie.
      
Sławomir Tylkie, UKP Jedynka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama