UWAGA!

Och klasą dla siebie (podnoszenie ciężarów)

W Sępólnie odbyła się III runda drużynowych mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów II ligi. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się sztangiści UKS Rol-Car Elbląg, którzy z wynikiem 1617 punktów uplasowali się na drugim miejscu.

Podczas trzeciej rundy DMP elblążanie, mimo że wystąpili bez dwóch swoich najlepszych zawodników: Artura Musialika oraz wypożyczonego z Bartoszyc Łukasza Sosińskiego, zajęli wysokie drugie miejsce ustępując o zaledwie cztery punkty czołowemu zespołowi II ligi - Technikowi Malbork. Na trzeciej pozycji z dorobkiem 1535,8 pkt znalazł się Rzemieślnik Malbork, a czwarta lokata przypadła gospodarzom imprezy Krajnie Sępólno - 1524,4 pkt.
     W zawodach w Sępólnie klasą dla siebie był nasz zawodnik Piotr Och, który zdobył 385,4 punkty. Był to najlepszy wynik zawodów, lepszy od następnego aż o 22 punkty. Piotr Och ustanowił osiem rekordów okręgu w kat. 69 kg do 18 i 20 lat oraz wyrównał bardzo wyśrubowane przez Artura Musialika trzy rekordy okręgu seniorów. Z dobrej strony pokazali się także pozostali nasi zawodnicy, poprawiając swoje rekordy życiowe i zdobywając aż pięć klas sportowych. Piotr Och - pierwszą klasę sportową, Piotr Jakóbczak i Krzysztof Rogoża - drugie klasy sportowe, oraz Robert Bartoszewski i Ryszard Dudzik - trzecie klasy sportowe.
     - Wynik jaki osiągnęliśmy podczas tych zawodów należy uznać za spory sukces, tym bardziej, że nasz zespół w większości składa się z bardzo młodych zawodników - twierdzi Stanisław Olszak, prezes UKS Rol-Car. - Warty podkreślenie jest także fakt, że wszyscy zawodnicy startujący w Sępólnie pochodzą z Elbląga i są wychowankami naszego klubu. W UKS Rol-Car stawia się na młodzież, dbając nie tylko o wyniki sportowe, ale też o sprawy socjalne i osobiste zawodników, jak również interesujemy się ich postępami w nauce.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama