UWAGA!

Od dzisiaj do niedzieli Tolkmicko gości żeglarzy

 Elbląg, Młoda załoga „Bezana” w czasie parady żaglowców w ubiegłym roku w Gdyni.
Młoda załoga „Bezana” w czasie parady żaglowców w ubiegłym roku w Gdyni.

Długodystansowe Regaty Wokół Zalewu Wiślanego o Puchar Burmistrza Tolkmicka rozpoczynają bogaty, i w tym roku wyjątkowo ciekawy, sezon regatowy na najbliższym nam akwenie. Następne regaty już za dwa tygodnie.

Trasa regat to ok. 40 Mm do przepłynięcia dla żeglarzy na jachtach podzielonych na dwie grupy startowe. Start do wyścigu przewidziany jest na godz. 8 w sobotę, a na mecie pierwsze jachty spodziewane są około godz. 16-17. Po powrocie gorąca zupa dla uczestników.
       W godzinach wieczornych przewidziane jest uroczyste zakończenie regat z wręczeniem pucharów i rozlosowaniem nagród. Radosną zabawę do późnych gadzin nocnych zapewni sponsorowany przez burmistrza Tolkmicka Andrzeja Lemanowicza, występ kapeli szantowej.
       Ciekawostką jest fakt, że będą to pierwsze regaty na Zalewie Wiślanym w których do policzenia wyników zastosowany zostanie współczynnik wyrównawczy KWR. Jest to współczynnik stosowany w regatach na całym polskim wybrzeżu, a od ubiegłego roku również przez Rosjan z obwodu kaliningradzkiego.
       A następne regaty już za dwa tygodnie. Będą to transgraniczne (meta pierwszego etapu jest w Bałtijsku) i międzynarodowe regaty o Puchar Prezydenta Elbląga organizowane przy okazji obchodów Dni Elbląga. W drugim etapie flotylla jachtów zawita w Elblągu i tu nastąpi zakończenie regat z uroczystym wręczeniem pucharów dla zwycięzców na scenie głównej na Wyspie Spichrzów. Tam też zostanie rozlosowana wśród załóg nagroda główna, jaką będzie 5-konny silnik przyczepny do łodzi – to w sobotę. W niedzielę 27 czerwca o godz. 12 uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego na terenie obchodzącego swoje 50-lecie Jachtklubu Elbląg, po nim piknik dla Elblążan, a niewątpliwą atrakcją będzie możliwość odbycia krótkiej wycieczki jachtem żaglowym lub motorowym.
       Jachtklub Elbląg zaprasza. O kolejnych imprezach żeglarskich będziemy informować sukcesywnie.
      
      
Stanisław Justyński, EOZŻ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama