UWAGA!

Od poniedziałku zagrasz w tenisa na Kalbarze

 Elbląg, Od poniedziałku zagrasz w tenisa na Kalbarze

Już od najbliższego poniedziałku (4 maja) będziemy mogli korzystać z otwartych obiektów sportowych, które zostaną otwarte jako efekt wprowadzenia II etapu odmrażania gospodarki, a w tym sportu. A to oznacza, że miłośnicy tenisa będą mogli wejść na korty, które znajdują się wewnątrz Toru Kalbar.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu już po długim weekendzie majowym będzie możliwe wrócenie do uprawiania sportu, który odgrywa bardzo ważną rolę w zdrowym trybie życie. Jedną z form aktywności jest gra w tenisa ziemnego.

– Korty tenisowe, które znajdują się wewnątrz Toru Wrotkarskiego Kalbar, są przygotowane na poniedziałkowe otwarcie – mówi Jarosław Czerski, kierownik obiektu. – Cieszymy się, że będą mogły już funkcjonować, oczywiście przy zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa.

Najważniejsze obostrzenie dotyczy liczby osób korzystających z obiektów sportowych. Na każdym z kortów tenisowych będą mogły przebywać jednocześnie maksymalnie 4 osoby. Pozostałe specjalne zasady bezpieczeństwa, które będą obowiązywały to: zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcja rąk przy wejściu i wyjściu, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), korzystanie z osobistego sprzętu treningowego, obowiązek zasłaniania twarzy – w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na korcie nie ma obowiązku zakrywania twarzy.

– Wejście na korty tenisowe możliwe będzie jedynie po wcześniejszym zarezerwowaniu ich – informuje Jarosław Czerski. – Korty dostępne będą codziennie od godz. 6 do 20, a opłaty za korzystanie pobierane będą zgodnie z cennikiem, który znajduje się na stronie MOSiR. Płatność można dokonać za pomocą karty płatniczej lub gotówki

Aby zarezerwować kort należy zadzwonić na nr telefonu: 537 443 376. Rezerwacje przyjmowane są od 30 kwietnia, ale korzystanie z kortów będzie możliwe od poniedziałku, 4 maja. Zapraszamy i jednocześnie prosimy o zachowanie ostrożności oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

 

Tekst i fot. MOSiR

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama