UWAGA!

Oddał obie korony

Pochodzącemu z Elbląga kolarzowi Piotrkowi Wadeckiemu nie udało się w niedzielę (01.07) obronić tytułu mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Kolarskim mistrzem Polski na szosie został Radosław Romanik z CCC MAT.

Romanik był najszybszy w niedzielę (01.07) na liczącej 254 km trudnej, górzystej trasie Sosnowiec - Łazy. Pokonał ją w sześć godzin 33 minuty i 22 sekundy. Taki sam czas miał Zbigniew Piątek (Mróz Supradyn Witaminy), ktory przegrał z Romanikiem na finiszu. Obaj kolarze odłączyli się od peletonu ok. 30 kilometrów przed metą (kolarze mieli do pokonania 15 rund po piętnaście kilometrów z Sosnowca do Łaz). Ucieczka okazała się udana. Na kilkaset metrów przed metą prowadził Piątek, Romanik jechał z tyłu. Nagle zaatakował i na finiszu wyprzedził rywala z grupy Mróz.
     Ubiegłoroczny dwukrotny mistrz Polski Piotr Wadecki (w jeździe indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego) na metę dojechał jako szósty kolarz. Do zwycięzcy stracił jedną minutę i dziewięć sekund. Jego młodszy brat Adam Wadecki (Mróz) zajął 19. lokatę. Piotr Wadecki jest już chyba myślami w rozpoczynającym się siódmego lipca Tour de France.
     
     Pierwsza 10-tka mistrzostw Polski ze startu wspólnego: 1. Radosław Romanik (CCC MAT) - 6:33.22; 2. Zbigniew Piątek (Mróz Supradyn Witaminy) ten sam czas; 3. Paweł Niedźwiecki (Mróz) strata 1.00; 4. Cezary Zamana (CCC MAT) ten sam czas; 5. Marcin Sapa (Atlas Lulullus Ambra) strata 1.02; 6. Piotr Wadecki (Domo Farm Frites) 1.09, 7 Krzysztof Jeżowski (Mikomax Browar Staropolski); 8. Daniel Czajkowski (Servisco), 9. Robert Radosz (Atlas Lukullus Ambra); 10. Piotr Przydział (CCC MAT) wszyscy ten sam czas.
     
     Przeczytaj także "Przypomnieć się kibicom"
AP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama