UWAGA!

Odliczanie do tanecznego święta

 Elbląg, Odliczanie do tanecznego święta

Do Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup pozostały jeszcze niemal dwa tygodnie, a na listach startowych można już obserwować zgłoszenia tancerzy z 19 krajów świata, w tym m.in. par z Chin i Izraela. Taneczny weekend pełen emocjonujących występów rozpocznie się w piątek, 16 października. W tym roku zawodom tanecznym towarzyszyć będą również inne działania, których ogniwem łączącym będzie szeroko rozumiany sport taneczny. Będą to seminaria, warsztaty, konferencje, zarówno dla zawodników, jak również dla trenerów, instruktorów i działaczy sportowych. 

Entuzjastów tanecznej rywalizacji w najlepszym wydaniu już za dwa tygodnie czeka dużo emocji. Międzynarodowy Festiwal Baltic Cup odbędzie się w dniach 16 - 18 października. Już teraz na listach jest ponad 233 startów, a zgłoszone pary pochodzą z Polski, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Czech, Szwecji, Ukrainy, Włoch, Malta, Węgier, Kazachstanu, Niemiec, Austrii, Chin, Hiszpanii, Bułgarii, Francji i Izraela.
       - Tegoroczny Festiwal zapowiada się naprawdę ciekawie, listy zgłoszeń są jeszcze otwarte, a już po zgłoszonych parach widać, że to finaliści Mistrzostw Świata, czy Europy - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. - Spodziewamy się, że odwiedzi nas co najmniej 15 gwiazdkowych par, z rankingu 50 najlepszych par WDSF, co świadczy o tym, że to turniej naprawdę wysokiej rangi.
       W październiku Elbląg zmieni się w prawdziwą międzynarodową stolicę tańca.
       - Baltic Cup jest obecnie nie tylko jedną z największych imprez tanecznych w Polsce, ale także wspaniałym widowiskiem na najwyższym poziomie – mówi Magdalena Czarnocka - Kaptur. – To, co odróżnia nas od innych Festiwali tanecznych to wyjątkowa oprawa muzyczna. Podczas gali - 30 osobowa Orkiestra Filharmonii z Grodna wraz z wokalistami, pod batutą Borysa Myagkova, tworzy na żywo przepiękną muzykę do pokazów finałowych.
       W tym roku zawodom tanecznym towarzyszyć będą również inne działania, których ogniwem łączącym będzie szeroko rozumiany sport taneczny. Będą to seminaria, warsztaty, konferencje, zarówno dla zawodników, jak również dla trenerów, instruktorów i działaczy sportowych. Wszystko to odbywa się w ramach projektu "Let's dance together!".
      
       Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup odbędzie się w Hali Centrum Sportowo- Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej 135. Bilety na Baltic Cup są do nabycia w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Bilety dla osób powyżej 18 roku życia na trybuny kosztują 10 zł, osoby poniżej 18 roku życia obowiązują bezpłatne wejściówki, które należy odebrać w kasie.
      
       Projekt „Let’s dance together” realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Sport.
       Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

      
      
Patroni medialni: TVP Olsztyn, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Radio Olsztyn, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Elbląska, Dziennik Elbląski.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama