UWAGA!

Olimpia: Jest transmisja, jest zwycięstwo

826 tysięcy – tyle osób przynajmniej przez minutę oglądało w TVP 3 ostatni mecz Olimpii Elbląg w Łodzi z miejscowym ŁKS-em. Całe spotkanie widziało 57 tysięcy osób – poinformował nas Tomasz Skłodowski, dyrektor TVP 3. Przypomnijmy, że Olimpia wygrała 2:1. Przeżyj to jeszcze raz, oglądając skrót z meczu, przygotowany przez ŁKS TV.

Nie wiadomo, jaki wpływ na formę piłkarzy Olimpii ma fakt transmitowania meczu elbląskiego zespołu w telewizji ogólnopolskiej. Fakty są jednak takie, że jeżeli żółto-biało-niebiescy występują przed kamerami TVP, to można spodziewać się trzech punktów. W ubiegłym roku telewizja pojechała transmitować pierwszy mecz barażowy do Lublina i Olimpia wygrała z faworyzowanym Motorem 1:0. W ubiegłą sobotę kamery telewizji ogólnopolskiej stanęły w Łodzi na stadionie ŁKS. Ponownie elblążanie nie byli faworytem i ponownie niewiele się tym przejęli i wygrali 2:1. Mimo że przez długi czas wisiało nad nimi widmo porażki.
       - Przynajmniej przez minutę mecz oglądało 826 tysięcy widzów. Średnio oglądalność meczu wynosiła 56 725. W pierwszej połowie 52200 widzów, w drugiej połowie 61323 widzów – poinformował nas Tomasz Skłodowski, dyrektor TVP 3.
       Na jednej transmisji może się nie skończyć. TVP 3 i TVP Sport negocjują warunki stałej współpracy z przedstawicielami PZPN oraz Stowarzyszenia Klubów II Ligi Piłki Nożnej. - Miałaby ona polegać na regularnych transmisjach wybranych spotkań II ligi oraz realizacji Magazynu II ligi, zawierającego skróty wszystkich meczów, wywiady z piłkarzami i trenerami, komentarze, prezentacje wyników i klasyfikacji drużyn, a także najlepszych strzelców itp. - pisze Tomasz Skłodowski
       Dopóki nie ma umowy, mecze będą transmitowane, o ile znajdą się sponsorzy, którzy sfinansują transmisję. Ile pieniędzy potrzeba? - Koszty transmisji stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Nie jesteśmy upoważnieni do ujawniania szczegółów umów sponsorskich i kosztów własnych - dodaje dyrektor TVP 3.
       Na transmisję spotkania ŁKS Łódź – Olimpia Elbląg sponsorów pozyskała telewizja, swoją cegiełkę dołożyły także kluby oraz Stowarzyszenie Klubów II ligi. Kiedy ponownie obejrzymy Olimpię w telewizji ogólnopolskiej? Na razie nie wiadomo. Kibice, którzy nie mogą iść na stadion lub nie jeżdżą na spotkania wyjazdowe, mogą je oglądać na kanale Olimpii na Youtube.
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama