UWAGA!

Olimpia rozpoczęła przygotowania (piłka nożna)

Aż 27 zawodników zjawiło się na pierwszym treningu elbląskiej Olimpii przygotowującej się do nowego sezonu III ligi. W tej grupie znalazło się siedmiu graczy testowanych, a w najbliższych dniach spodziewany jest przyjazd kolejnych graczy na sprawdziany. Olimpia zainauguruje sezon 9 sierpnia meczem na własnym stadionie z lokalnym rywalem Concordią.

Mało czasu, dużo pracy
     Elblążanie dość późno zainaugurowali przygotowania, ale trener nie widzi w tym żadnego problemu: - Owszem, czasu nie jest za wiele, ale jestem spokojny o nasze przygotowanie. Od jutra trenujemy po dwa razy dziennie, przed południem i po południu. Praca nad siłą i motoryką, potem tradycyjnie, im bliżej ligi, tym więcej zajęć z piłką i gier kontrolnych. W środę przeprowadzimy badania wydolnościowe i wtedy będę miał większą jasność co do możliwości i obciążeń dla poszczególnych zawodników. Zaplanowaliśmy, że przez pierwszy tydzień przyglądać się będziemy bacznie kandydatom do drużyny, pierwszych decyzji personalnych należy spodziewać się po piątkowym sparringu. Stąd dziś [rozmowa po treningu w poniedziałek 14 lipca - przyp. BAR] aż siedmiu nowych chłopaków, w kolejnych dniach spodziewamy się następnych. Cieszę się, że tak licznie wspomogła nas młodzież, bo ci chłopcy również potrafią grać w piłkę i w przyszłości mogą stanowić o sile Olimpii. Nie ma w tym żadnej tajemnicy, że szukamy zawodników praktycznie na każdą pozycję, począwszy od bramki, a skończywszy na ataku, szczególnie, że z tej formacji ubył bramkostrzelny Damian Sędziak. Liczę się z tym, że zimą pożegna nas stoper Arek Koprucki i ta formacja już teraz wymaga zbudowania odpowiedniej alternatywy. Cel jest jeden, czyli walka o awans, tylko to nas interesuje i tylko pod takim kątem budowany jest obecny zespół. Cieszę się z jeszcze jednego faktu - chłopcy po urlopach wrócili z odpowiednią wagą, nikt nie ma nadwagi, widać, że sumiennie realizowali nakreślone plany przygotowań - powiedział trener Tomasz Wichniarek.
     
     Bez trzech
     Na pierwszych zajęciach zabrakło usprawiedliwionych Krzysztof Hyza (zgoda trenera) i Karola Stysia (egzamin na prawo jazdy). Nieznane są jednak powody absencji znajdującego się w kadrze drużyny Ukraińca Antona Kolosova.
     
     Zawodnicy Olimpii na pierwszym treningu po letniej przerwie:
     Bramkarze: Marcin Budzyła, Łukasz Derejko (Polonia Warszawa), Mikołaj Dratwa
     Obrońcy: Rafał Anuszek, Mariusz Armonatis (Pogoń Szczecin), Jacek Czerniewski, Mateusz Hajman (MSP Szamotuły), Wojciech Kitowski, Arkadiusz Koprucki, Kamil Kuczkowski, Łukasz Laskowski, Mateusz Prześniak, Szymon Sidorowicz (SMS Łódź), Andrzej Treszczotko (nie trenował)
     Pomocnicy: Michał Chmielecki, Adrian Jakubowski (MSP Szamotuły), Kamil Kopycki, Wiesław Korzeb, Mateusz Kowalczyk (Polonia Warszawa), Paweł Małek (Sokół Pniewy), Paweł Nowacki, Mateusz Roszak, Maciej Zając
     Napastnicy: Krzysztof Biegański, Adam Niedźwiedzki, Michał Tomczyk (nie trenował), Piotr Trafarski.
     
     Plan sparingów
     Olimpijczycy jak na razie zaplanowane mają cztery gry kontrolne, choć trener Tomasz Wichniarek nie ukrywa, że na krótko przed startem ligi chciałby zmierzyć się w jeszcze jednym meczu z niżej notowanym rywalem. Wszystkie mecze rozegrane zostaną w Elblągu.
     
     18 lipca, godz. 18 - Zatoka Braniewo
     23 lipca, godz. 17 - Rodło Kwidzyn
     26 lipca, godz. 11 - Olimpia Sztum
     2 sierpnia, godz. 17 - Wierzyca Pelplin.
BAR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama