UWAGA!

Olimpia rozpoczęła przygotowania (piłka nożna)

 
Elbląg, Olimpia rozpoczęła przygotowania (piłka nożna)

W poniedziałek 8 lipca po raz pierwszy po letniej przerwie spotkali się piłkarze drugoligowej Olimpii. Rano piłkarze przeszli badania lekarskie, a po południu odbyli testy szybkościowe na fotokomórkach. Pierwszy trening typowo piłkarski we wtorek o godz. 10 na stadionie przy Moniuszki. 

Krajobraz po połączeniu
       Kiedy piłkarze odpoczywali działacze obu elbląskich klubów Olimpii Elbląg i Olimpii 2004 doprowadzili do długo oczekiwanej fuzji pomiędzy oba klubami. Tak więc po powrocie z wakacji część zawodników, ci którzy do tej pory grali w drugiej lidze, wróciła w zasadzie do starego-nowego klubu, którego prezesem nie jest już Łukasz Konończuk, a Paweł Guminiak. Zmiany zaszły również w sztabie szkoleniowym. Wciąż pierwszym trenerem jest Oleg Raduszko, który ma za asystenta Dariusza Kaczmarczyka. Kaczmarczyk w klubie występuje w dwóch rolach – jako trener i jako wiceprezes klubu ds. szkolenia.
      
       Posiłki z Moniuszki
       Do kadry drugoligowca przed nowym sezonem decyzją trenera włączeni zostali najlepiej rokujący zawodnicy, którzy w ubiegłych rozgrywkach występowali w trzeciej lidze. W tym gronie znaleźli się Jacek Czerniewski, Bartosz Firlej, Mateusz Imianowski, Tomasz Kowalczyk, Marcin Sawicki, Adam Skierkowski, Tomasz Szawara i Dawid Zieliński. Kilku z nich ma za sobą grę w Olimpii w zespołach juniorskich, gdyż są wychowankami klubu z Agrykola. 
       Na pierwszych zajęciach nie zabrakło rosyjskiego bramkarza Aleksieja Rogaczowa. Zawodnik po bardzo dobrym poprzednim sezonie nie narzekał na brak ofert, ale temat jego odejścia z Elbląga jak dotąd nie został rozstrzygnięty. Ma ważny jeszcze przez rok kontrakt, niewykluczone że go wypełni. W klubie został również filar defensywy Tomasz Lewandowski, którego w swoich szeregach widziałoby kilka zespołów wyżej notowanych. Zawodnik miał bardzo poważną propozycję z pierwszoligowej Miedzi Legnica, ale Olimpia nawet nie przystąpiła do rozmów z klubem z Dolnego Śląska, wychodząc z założenia, że rozstanie z Lewandowskim miałoby negatywny wpływ na oblicze całego zespołu.  
      
       Wszystko zgodnie z planem
       Na pierwszym treningu przed nowym sezonem nie pojawił się natomiast Oleg Ichim, któremu na przeszkodzie w przyjeździe stanęły kłopoty wizowe. Mołdawianin jest usprawiedliwiony, a na zajęciach ma się stawić we wtorek 9 lipca.
       - Przygotowania zaczęły się planowo. Cały zespół przeszedł badania, potem zjedliśmy wspólny obiad i spotkaliśmy się z prezesem Pawłem Guminiakiem i szefem rady sponsorów panem Maciejem Romanowskim. Krótko przedstawione zostały zawodnikom plany na najbliższą przyszłość, tak żeby każdy z nich widział na czym stoi. Od jutra rozpoczynamy ostry trening, będziemy mieli dwa treningi dziennie. Czasu nie jest dużo, bo już w sobotę gramy w Pucharze Polski – poinformował drugi trener Olimpii Dariusz Kaczmarczyk.
      
       Problemy ze sparingami
       Olimpia na środę 10 lipca ma zaplanowaną pierwsza grę kontrolną. Niestety po kolei wykruszają się sparingpartnerzy. Awizowany pierwotnie Bałtyk Gdynia wycofał się, wybierając konfrontację z ekstraklasową Pogonią Szczecin. Próba zastępstwa w postaci beniaminka III ligi Kaszubi Kościerzyna również spaliła na panewce. – Niestety musieliśmy w ostatniej chwili odmówić Olimpii. Chcieliśmy grać, ale mamy pewne zawirowania w klubie, o których nie chciałbym mówić. W środę mamy walne zebranie członków i wtedy sytuacja powinna się mam nadzieję rozjaśnić. Na pewno jednak do Elbląga nie przyjedziemy – poinformował w poniedziałek po południu trener Kaszubii Jacek Zygało. 
       Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to żółto-biało-niebiescy zagrają z ekipą pomorskiej okręgówki Żuławami Nowy Dwór Gdański, które w trybie awaryjnym zostały poproszone o zastępstwo w sparingu. Mecz ma się rozpocząć o godz. 18 przy Moniuszki.
       Natomiast w sobotę 13 lipca Olimpia zagra już o stawkę. W rundzie przedwstępnej Pucharu Polski podejmie przy Agrykola innego drugoligowca Chrobrego Głogów. Początek spotkania o godz. 17:00. 
k.o.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama