UWAGA!

Olimpia tym razem w niedzielę

 
Elbląg, (graf. Olimpia Elbląg)
(graf. Olimpia Elbląg)

Żółto-biało-niebiescy zagrają na własnym stadionie przedostatni raz tym roku. Tym razem do Elbląga przyjedzie Siarka Tarnobrzeg - drużyna z byłym kapitanem Olimpii w składzie. Niedzielny mecz, który rozpocznie się o godz. 13, zapowiada się interesująco.

Ważną informacją jest dzień rozgrywania meczu. Na prośbę kibiców Olimpia z Siarką zmierzy się w niedzielę, 5 listopada. - Godzina meczu – 13 - to czas, kiedy w sobotę część kibiców jeszcze pracuje, a niedziela jest przeważnie wolna - wyjaśnia biuro Olimpii Elbląg.
       Żółto-biało-niebiescy przystąpią do meczu w praktycznie w optymalnym składzie. W spotkaniu nie wystąpi jedynie wciąż kontuzjowany Michał Kiełtyka. Elblążanie po serii trzech meczów bez zwycięstwa (porażka i dwa remisy) liczą na przełamanie i pokonanie Siarki w niedzielnym spotkaniu.
       Obecna sytuacja w tabeli jest korzystniejsza dla Siarki. Drużyna z Tarnobrzegu zajmuje 5. lokatę, Olimpia plasuje się na 9. miejscu. Jednak różnica punktowa to zaledwie 3 “oczka”: Siarka 23 pkt., Olimpia 20. Szykuje się zatem mecz o przysłowiowe “sześć punktów”.
       Głównym atutem drużyny gości jest bardzo zdolna młodzież. Siarka to lider klasyfikacji Pro Junior System. Przykładowo bramkarz Karol Dybowski może pochwalić się imponującą statystyką - 49 rozegranych meczów z rzędu w pełnym wymiarze czasowym. Inni młodzi zdolni to m.in. Mateusz Czyżycki, który Siarkę reprezentuje od sezonu 2016/17 i w tym czasie wystąpił w 45 meczach ligowych i 4 w Pucharze Polski. Siarka w klasyfikacji PJS ma przewagę 580 punktów przewagi Stalą Stalową Wolą. Olimpia obecnie w tej klasyfikacji zajmuje 8. pozycję.
       Filarem obrony Siarki jest były kapitan Olimpii Elbląg - Dawid Kubowicz, który w dotychczasowych 15. meczach nie wystąpił jedynie w 14. kolejce. Absencja była wymuszona nadmiarem żółtych kartek. Kubowicz doceniony został także przez prestiżowy tygodnik “Piłka Nożna”, który uznał obrońcę najlepszym piłkarzem września II ligi.
       Klub ZKS Olimpia Elbląg przypomina osobom, które wybierają się w niedzielę na stadion, o obowiązku posiadania dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem i nr Pesel. Przepis reguluje ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych, do którego przestrzegania jest zobligowany także Elbląg.
       Inną ważną informacją jest wejście na stadion jedynie od strony ul. Agrykola. Brama od ul. Wspólnej będzie zamknięta ze względu na przyjazd grupy kibiców Siarki Tarnobrzeg.
       Relację na żywo z meczu przeprowadzi TV Olimpia Elbląg w systemie ppv (pay-per-view). To alternatywa dla kibiców, którzy nie mogą obejrzeć meczu na stadionie. Szczegóły i koszta związane z wykupieniem relacji dostępne są tutaj.
      
       Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg w niedzielę, 5 listopada, godz. 13.
      

       Bilans konfrontacji – 8 meczów; 5 zwycięstwa Siarki; 1 remis; 2 wygrane Olimpii.
       01.09.1991 r. - Siarka Tarnobrzeg vs. Olimpia Elbląg 3:1 (Interbergs)
       19.04.1992 r. - Olimpia Elbląg vs. Siarka Tarnobrzeg 1:2 (Nowosielski)
       29.09.2012 r. - Siarka Tarnobrzeg vs. Olimpia Elbląg 1:1 (Kolosov)
       04.05.2013 r. - Olimpia Elbląg vs. Siarka Tarnobrzeg 0:1
       14.09.2013 r. - Olimpia Elbląg vs. Siarka Tarnobrzeg 2:0 (Ichim, Graczyk)
       19.04.2014 r. - Siarka Tarnobrzeg vs. Olimpia Elbląg 1:0
       01.10.2016 r. - Siarka Tarnobrzeg vs. Olimpia Elbląg 4:1 (Pietroń)
       29.09.2017 r. - Olimpia Elbląg vs. Siarka Tarnobrzeg 3:0 (Bojas, Kolosov, Lisiecki)

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg
      
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama