UWAGA!

Olimpia walczy o stadion

 
Elbląg, W konferencji wzięli udział: Stanisław Fijarczyk, Paweł Guminiak i Łukasz Konończuk
W konferencji wzięli udział: Stanisław Fijarczyk, Paweł Guminiak i Łukasz Konończuk (fot. Michał Skroboszewski)

- Prowadzimy rozmowy z prezydentem w sprawie stadionu. Jesteśmy zainteresowani budową trybuny wraz z nowym budynkiem klubowym. Mamy nadzieję, że wkrótce zapadnie decyzja, czy będą pieniądze na budowę, czy będziemy musieli poczekać na lepsze czasy - mówi Łukasz Konończuk, wiceprezes ZKS Olimpia Elbląg. Koszt inwestycji rozłożonej na kilka lat miałby wynieść około 12 milionów złotych.

Dzisiaj zarząd ZKS Olimpia Elbląg zorganizował konferencję prasową, podsumowującą jesienną rundę rozgrywek w III lidze. Humory władzom dopisują, bo drużyna spełniła zakładane przed sezonem cele – jest liderem ligi, ma 4 punkty przewagi nad najgroźniejszym konkurentem, piłkarze strzelili 65 bramek, tracąc sześć, a w trójce najskuteczniejszych strzelców ligi znaleźli się Paweł Piceluk (15 bramek, lider) i Łukasz Pietroń (12 goli, trzecie miejsce). Sukcesom sportowym towarzyszą zmiany organizacyjne, które mają podnieść standardy zarządzania klubem.
       - Kupiliśmy za 20 tysięcy złotych system identyfikacji kibiców, który obecnie testujemy, by spełnił swoją rolę w II lidze. Od 1 grudnia we współpracy z AWF Katowice uruchamiamy internetowy program szkoleniowy, który ma poprawić komunikację i koordynację między trenerami, zawodnikami, rodzicami dzieci i młodzieży u nas trenującej, by treningi przynosiły jeszcze lepsze efekty. Wydzierżawiliśmy też halę przy ul. Daszyńskiego, by dzieci i młodzież mogły trenować szczególnie zimą w lepszych warunkach. Mamy też już własny sprzęt do badania wydolności piłkarzy i trenera, który się w tym specjalizuje – wylicza Paweł Guminiak, prezes ZKS Olimpia Elbląg.
       - Nawet gdy ja byłem prezesem klubu, nie było takiego progresu – przyznał Łukasz Konończuk, obecny wiceprezes ZKS Olimpia Elbląg. - Widzimy, że działania klubu przynoszą konkretne efekty i mamy nadzieję, że inni też to dostrzegają, jak wiele się zmieniło i się zmienia.
      
       Nowa trybuna z klubowym budynkiem
       Klub mocniej też postawił na kontakt z kibicami, których chce przekonać do tego, że wraca moda na Olimpię: aktywnie działa w mediach społecznościowych, stworzył własną telewizję, która przeprowadza transmisje z meczów i realizuje filmy z życia klubu. Wkrótce uruchomi program lojalnościowy dla osób posiadających karty kibica, dzięki którym będzie można otrzymać rabat za zakupy i usługi u partnerów klubu. Kropką nad i ma być awans do II ligi, wówczas do pełni szczęścia będzie brakować modernizacji stadionu.
       - Zdajemy sobie sprawę, że obecnie miasta nie stać na budowę całkiem nowego stadionu. Dlatego zabiegamy o to, by powstała nowa trybuna, w miejsce prostej, której częścią byłby także budynek klubowy. Prowadzimy na ten temat rozmowy z prezydentem miasta. Z wyliczeń wynika, że taka inwestycja kosztowałaby 10-12 milionów złotych, oczywiście rozłożona byłaby na kilka lat. Mamy nadzieję, że wkrótce zapadnie decyzja: czy będą pieniądze na budowę, czy będziemy musieli poczekać na lepsze czasy – mówi Łukasz Konończuk. - Klub musi wypełniać wymogi licencyjne, które są coraz wyższe. Niestety, elbląski stadion jeśli chodzi o infrastrukturę jest daleko z tyłu. Lepsze warunki są w Ostródzie, Ełku, Łomży czy Zambrowie. Mamy nadzieję, że prezydent i radni będą za tym, by w stadion inwestować. My też jako klub będziemy się starali pozyskać na ten cel dodatkowe środki.
       W projekcie budżetu Elbląga na 2016 rok na modernizację stadionu prezydent zapisał 3 miliony złotych. O tym, czy w nim pozostaną, decydują radni na grudniowej sesji.
      
       Co słychać u piłkarzy?
       Po zakończeniu jesiennej rundy w III lidze piłkarze są na etapie roztrenowania. Od 11 grudnia do 11 stycznia będą na urlopach, potem wrócą do wspólnych treningów. - Każdy piłkarz otrzyma spis zadań na ten miesiąc przerwy, by po powrocie był dobrze przygotowany do treningów – zapowiada Stanisław Fijarczyk, drugi trener ZKS Olimpia Elbląg. - Mamy już zaplanowane przedsezonowe sparingi, pierwszy 23 stycznia ze Spartą Brodnica. A już 16 stycznia weźmiemy udział w turnieju piłki halowej w Sosnowcu. Podczas przygotowań do wiosennej rundy będziemy rozgrywać też po dwa sparingi w soboty, m.in. z Legią Warszawa, która ma przyjechać 27 lutego.
       Czy będą wzmocnienia w klubie? - Na pewno będziemy na ten temat rozmawiać ze sztabem szkoleniowym. Pewne jest jedno – jeśli kogoś chcemy przyjąć, to komuś będziemy musieli podziękować, ale na razie za wcześnie na szczegóły – stwierdził prezes Paweł Guminiak. - Nas cieszy to, że mamy zdolną młodzież, która w przyszłości może dołączyć do pierwszego składu. Dwa mecze w tej rundzie rozegrał Michał Bartkowski, który dwukrotnie był bliski strzelenia bramki.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Olimpii Elbląg

      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • O stadionie to już porę lat ściemniają do usranej śmierci będą debatować i na tym koniec.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  4
  marcin40(2015-11-27)
 • Lepiej te pieniądze wydać na coś z czego będzie korzystać większość mieszkańców, a nie tylko nieliczna garstka kibiców.
 • Drogi redaktorze RG! Uczmy pisać zgodnie z prawdą, dobrymi zasadami i obyczajami naszego języka czyli ks. prezes Paweł Gumiak.
 • Walczyć trenować, Olimpia musi panować
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  7
  kolega_szadokaztoronto(2015-11-27)
 • Lepiej wydajcie te pieniądze na szkolenie dzieci. Na nich zbudujecie zespół który za kilka lat awansuje do wyższej ligi. Wtedy znajdzie się sponsor i będzie chciał partycypować w kosztach tego przedsięwzięcia. Póki co nic w młodzieżowej piłce nie osiągneliście i z takim sztabem szkoleniowym jak na obrazku widać nie nie osiągniecie. Concordia np. w zeszłym sezonie zdobyła brązowy medal. A wy co ? Nic !!! Jeszcze jedno żądam od władz miasta o równy podział pieniędzy i ośrodków sportowych dla Concordii !!!
 • Wróblewski był wieloletnim zastępcą Słoniny i miał już szansę budować. Teraz miasto jest już trupem i nikt normalny nie uwierzy w te obiecanki.
 • Skończcie z tą obłudną i zakłamaną pomarańczową propagandą, pracę z młodzieżą w waszym klubiku będzie można rzetelnie ocenić za dwa, trzy lata. Brązowy medal zdobyła grupa chłopaków z Olimpii, Mlaxera i Jezioraka, którą w sposób dla siebie typowy podkradliście. Przechodzicie w zapomnienie i dobrze bo zawsze byliście wrzodem na dupie, nic od siebie tylko brać.
 • Wybraliscie jełopa na prezydenta Elblaga, a teraz psioczycie. marek elbląski
 • Zgadza się Mlexer to cały rocznik 97,Niburski, Bubel i wielu wielu innych, a dziś piszą, że to wychowankowie. G. .. prawda.
 • Brawo Olimpia. Podoba mi się, że idzieta tę drogą. Fajnie to wygląda. Jest postep na plus
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  5
  Sarnowski(2015-11-27)
 • Tylko w Elblągu jeden dobry zespół w lidze centralnej mam tu na mysli Olimpię Elbląg. Reszta klubików nie sie zajmie młodzieżą w dobrym tego słowa znaczeniu.
 • Jedno miasto Jeden Klub OLIMPIA ELBLĄG aż po grób! A pan Mirek niech zwija wrotki i wraca tam gdzie wywodzą się korzenie tego pomarańczowego tworu czyli. .. wiadomo gdzie.
Reklama