UWAGA!

Olimpia zmierzy się ze Stalą

2019-08-23
Aktualizowany 2019-08-24 14:05
 
Elbląg, Olimpia zmierzy się ze Stalą

Można mieć złudne wrażenie, że sezon dopiero co się zaczął, a przed drugoligowcami już 6. spotkanie. Olimpia utrzymuje status niepokonanego i teoretycznie w niedzielę (25 sierpnia) passę utrzyma, bo przy Agrykola zmierzy się z zamykającą stawkę Stal Stalową Wolą. Przypuszczenia trzeba jednak potwierdzić na boisku.

Stalówka dotychczas miała przyjemność wpisania jednego punktu w tabeli po remisie w 3. kolejce z Gryfem Wejherowo. Sezon zaczęli źle, mimo planów na pewno ambitniejszych. W ich realizacji miał pomóc m.in. Michał Fidziukiewicz autor 5. bramek dla Olimpii w minionych rozgrywkach. “Fidziu” w trwającym sezonie jeszcze nie miał okazji do celebrowania zdobytego gola, zresztą ową okazję Stal miała tylko trzykrotnie. Gorszą ofensywę obecnie ma tylko Gryf Wejherowo - 2 bramki. Stalówka ma za to najgorszą defensywę i po 5. meczach wyjmowali już dwunastokrotnie piłkę z własnej bramki.
       - Znamy Michała bardzo dobrze, odegrał dużą rolę w utrzymaniu Olimpii w II lidze. Na pewno gra bardzo dobrze głową i jest groźny w polu karnym. Będzie trzeba uważać na niego przez całe 90 minut. Mimo tego, że graliśmy razem, to w niedzielę nie będzie sentymentów. - poinformował kapitan Olimpii Tomasz Lewandowski.
       - Michał to bardzo doświadczony napastnik potrafiący utrzymać się przy piłce, wziąć na siebie grę przez co inni mają więcej miejsca na boisku. Bardzo lubiący grać kombinacyjnie - dodał drugi stoper Olimpii Kamil Wenger.
       Konsekwencją złych wyników w Stalowej Woli była rezygnacja trenera Pawła Wtorka. Sam wątek trenerski jest dość ciekawy. Pawła Wtorka tytułowano mianem pierwszego szkoleniowca co jest o tyle dziwne, że pan Wtorek posiada licencję trenerską UEFA A, a regulamin rozgrywek centralnych w Polsce obliguje zespoły do zatrudniania fachowców z licencją UEFA PRO. Oczywiście bywają przypadki jak z trenerem Adamem Borosem, który dzięki awansowi z Olimpią do II ligi, mimo posiadanej licencji UEFA A, mógł prowadzić zespół. W takim przypadku licencja UEFA PRO jest wydawana warunkowo do momentu zakończenia prowadzenia drużyny, z którą uzyskał awans. W przypadku Stali do sztabu szkoleniowego dołączono Czesława Palika, który pełnił nadzór nad procesem szkolenia oraz odpowiadał za spełnienie kryteriów licencyjnych obowiązujących w drugiej lidze. W skrócie, trener Palik posiada licencję UEFA PRO. Stal, wobec odejścia trenera Wtorka, w niedzielnym spotkaniu poprowadzi właśnie Czesław Palik. Wczytując się jednak w komunikaty klubu, trwają poszukiwania nowego trenera.
       Olimpia do meczu przystąpi po środowym remisie z GKS-em w Katowicach. - Przed meczem bralibyśmy remis w ciemno, ale patrząc na przebieg spotkania, a przede wszystkim na to, że strzeliliśmy pierwsi bramkę, jest lekki niedosyt. Jednak bardzo szanujemy ten punkt, bo GKS Katowice to bardzo dobry zespół. Cieszy fakt, że nadal jesteśmy niepokonaną drużyną. - poinformował kapitan Olimpii.
       W osiemnastu dotychczasowych meczach Olimpia wygrała zaledwie czterokrotnie, Stal siedmiokrotnie, siedem razy padł wynik remisowy. Po raz ostatni Stalówka ze zwycięstwa cieszyła się wiosną 2019 roku wygrywając “u siebie” 1:0. W Elblągu dotychczas zespoły zagrały dziewięciokrotnie i Olimpia nigdy nie przegrała. Sześciokrotnie padł wynik remisowy, 3 razy wygrali żółto-biało-niebiescy. Ostatni mecz przy A8 zakończył się zwycięstwem 3:2.
       - Nie możemy lekceważyć Stalówki, bo ich miejsce nie odzwierciedla potencjału jaki posiadają, ale to my będziemy faworytem tego spotkania. Gramy u siebie, a Olimpia przy A8 zawsze gra o zwycięstwo - dodał Tomasz Lewandowski
       W kwestii raportu medycznego poza grą pozostają jedynie Michał Kiełtyka i Maciej Rozumowski. - W niedzielę do dyspozycji trenera będzie Dawid Jabłoński, który wyleczył już uraz przywodziciela II stopnia - optymistycznie poinformował fizjoterapeuta Olimpii Krzysztof Garczarczyk.
      
       Aktualizacja: Komisja dyscyplinarna PZPN ukarała Michała Kuczałka i trenera Olimpii Adama Noconia absencją meczową na okres 2 spotkań (GKS Katowice i Stal Stalowa Wola) - poinformowała Olimpia. Oznacza to, że w niedzielnym meczu nie zobaczymy pomocnika żółto - biało - niebieskich w składzie, a drużynę poprowadzi drugi trener Dariusz Kaczmarczyk.
      
       Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola w niedzielę 25 sierpnia o godz. 19. Mecz będzie transmitowany na żywo w systemie pay-per-view. Koszt transmisji – 12 złotych.
      
       Bilans konfrontacji:
       18 meczów: 4 zwycięstwa Olimpii, 7 remisów, 7 zwycięstw Stali
       bramki: 25:13 na korzyść Stali
      
       23.08.1981 r. Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 5:1 (Fiłonowicz)
       21.03.1982 r. Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 0:0
       04.08.1985 r. Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 1:1 (Radowski)
       15.03.1986 r. Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 3:0
       02.11.1986 r. Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 5:0
       07.06.1987 r. Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 1:0 (Boros)
       09.10.2010 r. Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 1:0
       14.05.2011 r. Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 0:0
       01.09.2012 r. Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 0:0
       05.06.2013 r. Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 2:1 (Graczyk)
       24.08.2013 r. Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 1:0
       29.03.2014 r. Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 1:0 (Kolosov)
       24.08.2016 r. Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 1:1 (Ł.Pietroń)
       18.03.2017 r. Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 1:1 (Ł.Pietroń)
       03.09.2017 r. Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 2:2 (Kurbiel, Szuprytowski)
       31.03.2018 r. Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 0:1 (Niburski)
       06.10.2018 r. Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 3:2 (Lewandowski, Sedlewski, Kuczałek)
       24.04.2019 r. Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 1:0
      
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama