UWAGA!

Olsztyn postawił na nim kreskę

Jakub Kulesza z MKS Truso Elbląg, został wicemistrzem Polski w skoku wzwyż młodzików podczas zawodów lekkoatletycznych rozegranych w Bielsku Białej. Na zawody pojechał za klubowe pieniądze, ponieważ Warmińsko-Mazurski Związek Lekkiej Atletyki w Olsztynie postawił na nim kreskę.

Kulesza, trenowany przez Janusza Krasowskiego, uczeń gimnazjum nr 5 w Elblągu, srebrny medal na mistrzostwach Polski młodzików zdobył osiągając wynik 190 cm, co stanowi jego rekord życiowy.
     Start lekkoatletów z województwa warmińsko-mazurskiego w Bielsku Białej zakończył się jednak małym skandalem. Z nieznanych dla elbląskich trenerów przyczyn Kulesza nie znalazł się w składzie kadry Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki w Olsztynie na mistrzostwa w Bielsku Białej.
     - Tymczasem po wynikach było widać, że medal jest w zasięgu możliwości Jakuba - relacjonuje Jacek Licznerski, jeden ze szkoleniowców MKS Truso Elbląg. - Tymczasem związek kierując się nie wiadomo jakimi kryteriami uznał, że Jakub nie powinien za związkowe pieniądze jechać do Bielska Białej.
     Kulasza wyjechał na mistrzostwa Polski dzięki środkom finansowym Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu, który pokrył koszty pobytu, przejazdu i udziału zawodnika w mistrzostwach.
     Kulesza zawstydził działaczy związkowych, tym bardziej, że był jednym z dwóch lekkoatletów z Warmii i Mazur, którzy w Bielsku Białej zdobyli medal. Medal złoty z ekipy Warmii i Mazur zdobył Kacper Kozłowski wygrywając bieg na 600 m w czasie jednej minuty 24,29 sek.
     Cięcia finansowe związku dotknęły także innego elbląskiego lekkoatletę, który miał wystartować w Bielsko Białej - sprintera Adriana Fedoruka, specjalizującego się w biegach na 100 i 300 metrów. Fedoruk został w domu. Trenerzy elbląskich lekkoatletów nie ukrywają oburzenia i zapowiadają złożenie oficjalnego pisma, w którym poproszą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.
AP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Olsztyn kładzie kreskę na nas wszystkich. Ma Elbląg i jego mieszkańców za nic !!!! Bogacą się naszym kosztem, naszymi podatkami i dotacjami. Budują się za nasze pieniądze. To co my zrobiliśmy przez okres województwa to oni dopiero nadrabiają!!!!!!!!!!!!
 • W Olsztynie zawsze była wiocha, która ubrała się teraz w garnitury tyle tylko, że nadal słoma wystaje im z butów, ale mają oni nad nami tą przewagę, że cała władza w województwie leży w rękach olsztyńskich sołtysów i mogą robić co tylko zechcą bo nikt im się nie przeciwstawia a mając takie marne władze jak my tu w Elblągu, które zamiast głośno walczyć o nasze sprawy potulnie je sołtysom z ręki licząc na lewe profity co jakiś czas puszczając informację pod publikę jak to oni walczą o nasze racje i dlatego mamy tak a nie inaczej co widać w każdej dziedzinie naszego elbląskiego życia.
 • Zgadzam się z Tobą Adamo. Olsztyn ukradł nam już wszystko co można było, a teraz nawet na sport nie chcą dać ani grosza. I jak tu ma być dobrze w naszym województwie. PRECZ Z OLSZTYNEM!!!!!!!!
 • Kris ciepie chyba delikatnie mowiac uderzylo w glowe.Jak mozna pisac takie glupoty.Precz z Olsztynem i wogole.Wszyscy dokladnie wiemy,ze nie tylko tu ale i wszedzie nie ma pieniazkow na sport ale i na sluzbe zdrowia,edukacje a to dzieki paqnu Bozkowi i jego bandzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lukasz(2001-10-04)
 • Przepraszam lukasz ale to Ciebie chyba bardzo boli głowa. Jak tak brdzo kochasz Olsztyn to przeprowadz się do niego. Nie pamietasz juz jak to było gdy wchodziliśmy do woj. warmińsko-mazurskiego. Te gostki z Olsztyna wywoziły z naszego miasta wszystko co się dało. Gdyby mogli to by nawet asfalt zabrali bo u nas jest go więcej i jest lepszy. Jak w Olsztynie dowiedzieli się, że nasza policja ma tyle radiowozów to od razu zabrali nam kilka. U nich to jest wiocha i zadupie. A jak podoba Ci się takie postępowanie to jeszcze raz zapraszam do Olsztyna.
Reklama