Oni wywalczyli Puchar Bałtyku

Elbląg, Zakończył sie festiwal unihokeja
Zakończył sie festiwal unihokeja (fot. Anna Dembińska)

Po rozegraniu 235 meczów znamy już zwycięzców XXVI Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja w Puchar Bałtyku. Spośród drużyn naszego województwa największy sukces odniosły dziewczyny ze szkoły podstawowej w Żabim Rogu, które zwyciężyły w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Zobacz zdjęcia.

Do Elbląga przyjechało 1340 uczestników z 15 województw oraz dziewczęta z Korei Południowej, Indii, Holandii, Anglii. Puchar Bałtyku to trzy najważniejsze imprezy w szkolnym sporcie: X Mistrzostwa Polski Szkół Ponadpodstawowych, XV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (7. i 8. klasy szkół podstawowych i 3. klasy gimnazjów) oraz XIII Ogólnopolskie Igrzyska Szkół Podstawowych (klasy VI i młodsze).
       W kategorii szkół podstawowych triumfowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze Kwidzyńskim, które w finale pokonały 1:0 Szkołę Podstawową z Brudzewa. Festiwal strzelecki mogliśmy oglądać w finale chłopców. Zawodnicy z Sanoka – który od lat jest unihokejową potęgą – rozgromili 8:0 swoich kolegów z Gdańska.
       Duży sukces odniosły w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta z Żabiego Rogu. Reprezentantki naszego województwa pokonały w finale 2:1 swoje koleżanki z SP nr 85 z Gdańska. Finał chłopców był wewnętrzną sprawą drużyn z województwa wielkopolskiego: ostatecznie SP Siedlec wygrał 1:0 z SP Niechanowo.
       Spośród najstarszych uczestników turnieju biorących udział w Licealiadzie zwyciężyły dziewczęta ZSE Nowy Targ, które w finale pokonały 7:0 I LO z Wolsztyna. Wśród chłopców bez niespodzianki: II Liceum Ogólnokształcące z Sanoka pokonało 4:1 ZSTiP Nowy Targ.