UWAGA!

Orientacja z mapą w parku Modrzewie

Elbląg, Orientacja z mapą w parku Modrzewie
fot. nadesłana

W niedzielę, 28 lipca w parku Modrzewie w ramach akcji „Aktywne Modrzewie” Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia przeprowadził marszobiegi na orientację.

Zjawiło się bardzo dużo osób, zawłaszcza rodzin z dziećmi. Rywalizowano na dwóch trasach, a praktycznie był to przyjemny relaks połączony z orientowaniem się w terenie wg mapy. Do zaliczenia było na trasie nr 1- 10 punktów kontrolnych, a na trasie nr 2 (trudniejszej) -14 punktów. Niektórzy startowali z maluszkami w wózkach, z pieskami a nawet na wrotkach. Przy pięknej, upalnej pogodzie wszyscy bawili się doskonale. Każdy uczestnik (nawet psy) otrzymał pamiątkowy medal. Wielu zwłaszcza młodych osób złapało bakcyla widząc, że to nie wcale takie trudne i bardzo pomaga w dalszym życiu, ponieważ uczy samodzielnego podejmowania decyzji czyli myślenia.
       Zawody prowadzono z pomocą elektronicznego pomiaru czasu Sport-Ident. Za pomocą chipa potwierdza się swój pobyt na punktach kontrolnych i po przybiegnięciu na metę od ręki mamy wydruk ze swoim wynikiem. Pojawili się nawet goście z Koszalina, którzy zwiedzali nasze miasto. Organizatorzy dziękują Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu za pomoc w organizacji zawodów i zapraszają w niedzielę 4 sierpnia na kolejne zawody zgodnie z informacją na plakatach i w mediach. Do zobaczenia. Moc wrażeń zapewniona.
      
Bolesław Czechowski, EKO Gryf
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama