UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Orliki tętnią życiem

 
Elbląg, Przed południem na Orlikach grają uczniowie, później korzystają z murawy zawodnicy klubów, a także dorośli miłośnicy futbolu
Przed południem na Orlikach grają uczniowie, później korzystają z murawy zawodnicy klubów, a także dorośli miłośnicy futbolu (fot. nadesłane)

Wykorzystywane są od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Nie ma dnia, żeby świeciły pustkami. Trzy elbląskie Orliki przeżywają oblężenie miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu.

Z kompleksów sportowo-rekreacyjnych istniejących przy SP 6, SP 14 i ZS 1 korzysta młodzież szkolna, kluby sportowe, zakłady pracy oraz mieszkańcy Elbląga.
       Schemat wykorzystywania Orlików w każdej ze szkół jest bardzo podobny. Przed południem i wczesnym popołudniem na boiskach zajęcia mają uczniowie. Odbywają się tam lekcje wychowania fizycznego i zajęcia dodatkowe.
       Po południu z Orlików korzystają elbląskie kluby sportowe organizując treningi dla swoich najmłodszych wychowanków. I tak: przy SP 6 w godzinach od 16 do 19, od poniedziałku do piątku z Orlika korzystają Concordia, Olimpia i Olimpia 2004. Przy SP 14 kluby Olimpia, Olimpia 2004 i Football Academy na Orlikach trenują w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 18:30 do 20:00. KS Olimpia korzysta również z boiska w każdą sobotę od 8 do 17. Treningi elbląskich zespołów piłkarskich na Orliku przy ZS nr 1 odbywają się w godzinach od 17 do 18.30 od poniedziałku do piątku, a w soboty od 11 do 14.
       Policjanci, pracownicy Parku Krajoznawczego i elbląskich firm w piłkę nożną na Orliku przy SP 6 grają późnymi wieczorami w poniedziałki, środy, piątki i niedziele od 20 do 21.30, a przy ZS 1 w środy od 18.30 do 20. Dodatkowo dzięki Orlikom w naszym mieście funkcjonuje Elbląska „Zibi” Liga. Rozgrywki odbywają się w niedzielę od 15 do 18 na Orliku przy SP 6 i we wtorki od 18.30 do 21.30 na Orliku przy ZS 1.
       Orliki to także szansa dla wszystkich mieszkańców na aktywne spędzenie czasu i rekreacyjne uprawianie sportu. Na każdym z trzech Orlików weekendy przeznaczone są dla mieszkańców. Z boisk korzysta wtedy od 120 do 150 osób dziennie. Godziny dla mieszkańców na każdym z Orlików zarezerwowane są także w tygodniu. Najczęściej są to godziny wieczorne. Aby skorzystać z Orlika, wystarczy wcześniej zapisać się na konkretną godzinę. Mieszkańców Elbląga zachęcamy do takiej formy aktywności.
       Harmonogramy dotyczące każdego z Orlików na bieżąco podlegają ocenie pod względem wykorzystania obiektów.
      
Kamil Czyżak, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a były prezydent elblaga pan słonina twierdził że orliki w elblagu to niepotrzebana "rzecz" a tu prosze aż trzy orliki i zawsze zajete. .. brawo dla pana prezydenta g. nowaczyka. .!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-05-14)
 • orlików basenów nigdy dość
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-05-14)
 • jasne, bardzo fajnie, że ktoś się za to zabrał wreszcie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zksssss(2012-05-14)
 • Kluby sportowe won z orlików ! Komercyjne kluby nie powinny korzystac z orlików z tego co widze to dzieci i mlodziesz po szkole ma problem z dostaniem sie na boisko a nie takie mialo byc zalozenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tsa(2012-05-14)
 • potwierdzam! kluby powinny organizować zajęcia na obiektach klubów bądź na skrzydlatej! tam jest rownież sztuczna nawierzchnia, a boisko można podzielić przynajmniej na pół i 2 grupy na raz będą miały trening! Chcąc wejść na orlik w tygodniu po szkole/pracy to rzecz niemożliwa, bo klubiki mają pierwszeństwo, a przecież orliki były robione z myślą o mieszkańcach. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  cyjanek(2012-05-14)
 • szkoda ze nawet jednego skateparku nie ma. .wtedy orliki beda puste jak zrobia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pakmen(2012-05-14)
 • kolesiostwo- dotarło i na orliki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  j.w.(2012-05-14)
 • Założeniem Orlików była aktywizacja sportowa mieszkańców (amatorów), a kluby sportowe zajmują większość czasu. Szkoły również powinny mieć własne boiska, a nie, że Orliki zarezerwowane pod lekcje W-F. To się władza wykpiła, zamiast budować zaplecze dla oświaty wzięli kasę z ministerstwa i myślą, że cacy a dzieciaki jak nie miały gdzie w należytych warunkach piłkę pokopać tak dalej nie mają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-05-14)
 • I to jest właśnie Polska ! Orliki miały być po to aby dzieciaki z blokowisk miały gdzie zabijać wolny czas !! Aby nie paliły fajek, chlały piwa itp !!! A tu co jak nie zajmuje ich szkoła to kluby sportowe. Dla mnie to zmarnowane pieniądze i tyle !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  DO d.. z tym miastem.(2012-05-14)
 • Orliki są okupowane przez kluby, "podwórkowa młodzież" pozostaje na podwórkach. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  100 % Elblążanin(2012-05-14)
 • zgadzam się z kolegą wyżej, nie mamy gdzie grać, graliśmy codziennie a teraz gramy raz na 2 tygodnie :), fajna sprawa co nie ? przy płk dąbka orlik jest wiecznie zajęty a gdy przejezdzam to czasem boisko jest po prostu wolne. Zastanaiwam się czy osoby które tam pracują po prostu wpisują sobie fikcyjne nazwiska oraz dane zeby nie pracować czy jest az takie zainteresowanie ludzi grą w piłkę. Nie zmienia to faktu że I TAK NIE MAMY GDZIE GRAĆ PRZEZ OLIMPIĘ I RESZTĘ SMIESZNEJ AMATORKI. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-05-14)
 • Mimo, ze jestem z zawady, to niepokoić może też fakt, co się stało z boiskami przy SP nr 1 na Daszyńskiego, zrównali z ziemią 2 jedyne boiska w okolicy (fakt, że betonowe, ale jednak boiska), które były można powiedzieć wiecznie zajęte, przez ludzi mieszkających dookoła, a teraz stoją 2 "namioty" pod którymi kryją się podobnież korty tenisowe PŁATNE. KPINA NIE MIASTO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  TAK TO WYGLADA(2012-05-14)
Reklama