UWAGA!

Orły na Olimpiadzie Młodzieży

 Elbląg, Jędzrej Borowiecki startował na Olimpiadzie Młodzieży
Jędzrej Borowiecki startował na Olimpiadzie Młodzieży (fot. Anna Dembinska, arch. portEl.pl)

Jędrzej Borowiecki zajął trzecie miejsce w wyścigu na 1000 metrów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sanoku. Sztafeta juniorów uplasowała się na drugim miejscu na dystansie 2 tys. metrów.

Z dobrej strony zaprezentowali się shorttrackowcy Orła Elbląg na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży sportach zimowych. Zawody odbyły się w weekend w Sanoku. Spośród elblążan najlepszy wynik indywidualnie uzyskał Jędrzej Borowiecki, który na dystansie 1000 metrów zajął trzecie miejsce. W klasyfikacji generalnej juniorów elblążanina sklasyfikowano na czwartym miejscu (na co złożyły się 5. miejsce na 500 metrów, 4. na 777 metrów i 1500 metrów). Tuż za nim uplasowali się Krzysztof Reindl na miejscu siódmym oraz Arkadiusz Rybak na dziewiątym.

Wśród kobiet najlepiej spisała się Zuzanna Rumak, która w klasyfikacji juniorek zajęła piąte miejsce. W poszczególnych konkurencjach elblążanka zajęła następujące miejsca: 8. na 1000 metrów, 5. na 500 m. i 777 m. i 5 na 1500 m. Katarzyna Reindl została sklasyfikowana na 8. miejscu w juniorkach młodszych, 9. miejsce w klasyfikacji juniorów młodszych zajął Jan Stosik.

Elbląska sztafeta w składzie: Jędrzej Borowiecki, Krzysztof Reindl i Arkadiusz Rybak była druga na 2 tys. metrów. Elblążanie toczyli zacięty bój z Juvenią Białystok, do złotego medalu zabrakło niespełna... pół sekundy.

Junior młodszy Jan Stosik wystąpił tez w sztafecie województwa warmińsko – mazurskiego w swojej kategorii wiekowej. Z Jakubem Ekstowiczem i Aleksandrem Sakowiczem (obaj KS Short Track MOSiR Giżycko)zajęli drugie miejsce na 2 tys. metrów. Wojewódzka sztafeta mieszana w składzie Zuzanna Rumak, Krzysztof Reindl, Jędrzej Borowiecki wsparta Wiktorią Dobreńko z Olsztyna również zdobyła drugie miejsce.

- Dziękujemy prezydentowi Elbląga za wsparcie finansowe, które umożliwiło nam udział w zawodach - mówi Ireneusz Borowiecki, trener Orła Elbląg.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama