Orły z workiem medali (short-track)

Elbląg, Orły z workiem medali (short-track)

Reprezentacja elbląskiego Orła (trzynastu łyżwiarzy i łyżwiarek) zakończyła w niedzielę występy w pierwszych zawodach w sezonie 2013/2014 w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych i Pucharze Polski w short-tracku w Sanoku.

W obu sanockich imprezach wzięło udział 177 zawodników z jedenastu klubów z Polski i Słowacji. Elblążanie wywalczyli 21 medali: w tym 6 złotych, 5 srebrnych i 10 brązowych.
       W czasie Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych na podium stawali:
       Jędrzej Borowiecki srebrny medal na dystansie 500m, 333m i w klasyfikacji wieloboju;
       Weronika Surowiec złoty medal na dystansie 1000m i klasyfikacji wieloboju;
       Krystian Giszka brązowy medal na dystansie 500m;
       Marika Surowiec brązowy medal na dystansie 1000m;
       Dorota Kisielewska srebrny medal na dystansie 1000m, brązowy medal na dystansie 500m i brązowy medal w klasyfikacji wieloboju;
       Michael Popov brązowy medal na dystansie 1000m;
       Sebastian Kłosiński srebrny medal na dystansie 1000m, złoty medal na dystansie 500m i klasyfikacji wieloboju;
       Rafał Adamkowski brązowy medal na dystansie 500m;
       Michał Domański brązowy medal na dystansie 500m;
       Mariola Rybak brązowy medal na dystansie 1000m;
       Natomiast w drugim dniu zawodów został rozegrany Puchar Polski, w którym prawo startu mieli zawodnicy posiadający minimum II klasę sportową. Tym razem na starcie stanęło 31 zawodniczek i 27 zawodniczek w tym gronie zawodnicy elbląskiego Orła wywalczyli 4 medale: w tym 3 złote i 1 brązowy. W Pucharze Polski na podium stanęli Michał Domański i Sebastian Kłosiński.