Orzeł w Stavanger

Elbląg, Sebastian Kłosiński walczy o nominację na igrzyska olimpijskie w Pjongczang
Sebastian Kłosiński walczy o nominację na igrzyska olimpijskie w Pjongczang (fot. AD, arch. portEl)

14. miejsce na dystansie 1000 metrów i 7. miejsce w sprincie drużynowym - to osiągnięcia Sebastiana Kłosińskiego w Pucharze Świata w Stavanger. Zawodnik Orła Elbląg walczy o nominację na igrzyska olimpijskie w Pjongczang.

Trwa zażarta walka o udział w igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. Na zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim rywalizują zawodnicy Orła Elbląg. W miniony weekend w norweskim Stavanger Sebastian Kłosiński zajął 14. miejsce na dystansie 1000 metrów. Zawodnik Orła pokonał dystans w czasie 1:09:93 minuty. Warto zwrócić uwagę, że elbląski łyżwiarz poprawił czas z ubiegłotygodniowego zawodów w holenderskim Heerenveen (1:10:23).
       Nie udało się polskiej drużynie z Sebastianem Kłosińskim w składzie stanąć na podium w sprincie drużynowym. Apetyty były duże: w Heerenveen Polacy zajęli czwarte miejsce. W Stavanger biało-czerwoni pokonali dystans wyścigu w czasie 1:21:84 i zostali sklasyfikowani na 7. miejscu.
       Teraz łyżwiarzy czeka krótka przerwa, a następnie Puchar Świata przenosi się do Ameryki Północnej. W Calgary (01.-03. grudnia) i Salt Lake City (08 – 10 grudnia) możemy się spodziewać lepszych czasów, gdyż amerykańskie tory uchodzą na szybsze.
       Na dystansie 1000 metrów awans na igrzyska olimpijskie zdobędzie 20 zawodników najwyżej sklasyfikowanych w Pucharze Świata oraz 16 z najlepszymi czasami. W rywalizacji drużynowej startować będzie po osiem zespołów: sześć najwyżej sklasyfikowanych w Pucharze Świata oraz dwa z najlepszymi czasami, z tym że gospodarz igrzysk ma automatyczną kwalifikację. Igrzyska olimpijskie w Pjongczang odbędą się w terminie 9-25 lutego 2018 r.