UWAGA!

Ostatnie weekendy z tenisem Grand Prix Elbląga 2013

 
Finaliści 3. turnieju w grze pojedynczej Przemysław Kwiatkowski, Dariusz Gajewski,
Finaliści 3. turnieju w grze pojedynczej Przemysław Kwiatkowski, Dariusz Gajewski, fot. nadesłana

Ach ta pogoda... Za jej sprawą w ostatnim tygodniu zbiegły się trzy imprezy tenisowe. Z uwagi na deszcz, zapowiadany na 10 sierpnia 3. turniej Tenisowy z cyklu Grand Prix Elbląga, mógł się rozpocząć dopiero następnego dnia w niedzielę.

Spowodowało to, że zakończenie turnieju - jego finał - rozegrany został w świąteczny czwartek 15 sierpnia. W finale spotkali się: obrońca trofeum GP Elbląga z ubiegłego roku - Dariusz Gajewski oraz jak się wydaje, pretendent do tego tytułu w tym roku, Przemek Kwiatkowski. Zwyciężył, wynikiem 7-6(2), 6-2, doświadczony amator z Tczewa - Dariusz Gajewski.

  Finaliści 4. turnieju GP Elbląga Paweł Jurczyński, Dominik Śnigier
Finaliści 4. turnieju GP Elbląga Paweł Jurczyński, Dominik Śnigier

Aby zapewnić tenisowy relaks amatorom tenisa, tego samego dnia, niejako przy okazji rozgrywanego finału w grze pojedynczej, odbył się również Świąteczny Turniej Deblowy. Zwycięzcami turnieju, rozgrywanego systemem „każdy z każdym”, okazali się: Arkadiusz Paszun i Radosław Łuczak, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Ciekawym akcentem turnieju był udział w nim starosty elbląskiego - Sławomira Jezierskiego. Wspólnie z partnerem Januszem Konertem zajęli oni 3. miejsce. W ostatnią sobotę, 17 sierpnia, odbył się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 4. i ostatni już turniej kwalifikacyjny Grand Prix Elbląga 2013. Z uwagi na mniejsza ilość startujących turniej udało się rozegrać w ciągu jednego dnia. Zwycięzcami okazali się: wygrał Dominik Śnigier, pokonując Pawła Jurczyńskiego 6-4, 6-4, trzecie miejsce zajęli: Jarosław Cylkowski i Łukasz Januszewski.
       Przed Turniejem Masters Grand Prix Elbląga, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 1 września, bezapelacyjnym liderem jest Przemek Kwiatkowski, który wygrał dwa turnieje, a w jednym był w finale. Kolejne miejsca zajmują Paweł Jurczyński, Radosław Łuczak, Dariusz Gajewski, Dominik Śnigier, Euzebiusz Kazubek, Maciej Autuch i Roman Żurkowski.
       W turnieju Masters weźmie udział pierwszych ośmiu zawodników z rankingu.
      

Towarzystwo Tenisowe Olimpia Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...