Ostatnie weekendy z tenisem Grand Prix Elbląga 2013

Finaliści 3. turnieju w grze pojedynczej Przemysław Kwiatkowski, Dariusz Gajewski, fot. nadesłana

Ach ta pogoda... Za jej sprawą w ostatnim tygodniu zbiegły się trzy imprezy tenisowe. Z uwagi na deszcz, zapowiadany na 10 sierpnia 3. turniej Tenisowy z cyklu Grand Prix Elbląga, mógł się rozpocząć dopiero następnego dnia w niedzielę.

Spowodowało to, że zakończenie turnieju - jego finał - rozegrany został w świąteczny czwartek 15 sierpnia. W finale spotkali się: obrońca trofeum GP Elbląga z ubiegłego roku - Dariusz Gajewski oraz jak się wydaje, pretendent do tego tytułu w tym roku, Przemek Kwiatkowski. Zwyciężył, wynikiem 7-6(2), 6-2, doświadczony amator z Tczewa - Dariusz Gajewski.

Finaliści 4. turnieju GP Elbląga Paweł Jurczyński, Dominik Śnigier

Aby zapewnić tenisowy relaks amatorom tenisa, tego samego dnia, niejako przy okazji rozgrywanego finału w grze pojedynczej, odbył się również Świąteczny Turniej Deblowy. Zwycięzcami turnieju, rozgrywanego systemem „każdy z każdym”, okazali się: Arkadiusz Paszun i Radosław Łuczak, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Ciekawym akcentem turnieju był udział w nim starosty elbląskiego - Sławomira Jezierskiego. Wspólnie z partnerem Januszem Konertem zajęli oni 3. miejsce. W ostatnią sobotę, 17 sierpnia, odbył się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 4. i ostatni już turniej kwalifikacyjny Grand Prix Elbląga 2013. Z uwagi na mniejsza ilość startujących turniej udało się rozegrać w ciągu jednego dnia. Zwycięzcami okazali się: wygrał Dominik Śnigier, pokonując Pawła Jurczyńskiego 6-4, 6-4, trzecie miejsce zajęli: Jarosław Cylkowski i Łukasz Januszewski.
       Przed Turniejem Masters Grand Prix Elbląga, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 1 września, bezapelacyjnym liderem jest Przemek Kwiatkowski, który wygrał dwa turnieje, a w jednym był w finale. Kolejne miejsca zajmują Paweł Jurczyński, Radosław Łuczak, Dariusz Gajewski, Dominik Śnigier, Euzebiusz Kazubek, Maciej Autuch i Roman Żurkowski.
       W turnieju Masters weźmie udział pierwszych ośmiu zawodników z rankingu.