UWAGA!

Ostre panczeny Przeworskiej (łyżwiarstwo szybkie)

W Elbląskiej Gali Sportu nie uczestniczyła wyróżniona za ubiegłoroczne wyniki sportowe Ewelina Przeworska, najlepsza na Warmii i Mazurach łyżwiarka szybka z KS „Orzeł”. Zawodniczka z powodzeniem startowała w Pucharze Polski w Zakopanem, zajmując czołowe lokaty.

W pierwszym dniu zawodów Przeworska zajęła drugie miejsce w biegu na 500 m z czasem 43.25 sek. i zwyciężyła na 1500 m, pokonując ten dystans w czasie 2:13.78. Drugiego dnia panczenistka była najlepsza na 500 m z wynikiem 43.78, zajęła też drugie miejsce na 3000 m w czasie 4:45.39. Zdaniem trenera Romana Rycke, to dobre wyniki panczenistki, która jeszcze przechodzi okres rekonwalescencji po chorobie. Elblążanka z pewnością doszlifuje formę na planowany jeszcze w tym miesiącu start w barwach reprezentacji Polski na Uniwersjadzie w Chinach.
     W pucharowych zawodach uczestniczyli także zawodnicy klubu „Orzeł”. W pierwszym dniu Marcin Pietruczuk był 17. na 500 m i 9. na 1000 m, a w drugim dniu nie był klasyfikowany. Wzrost formy zademonstrował Paweł Toruń, który w bardzo mocnej konkurencji ustanawiał rekordy życiowe. Aktualnie jego najlepsze rezultaty wywalczone w miniony weekend w Zakopanem to 40,51 sek. na 500 m, 1:21.75 na 1000 m, 4:35.62 na 3000 m i 2:06.92 na 1500 m.
     Finałowe zawody Pucharu Polski zaplanowane są w połowie marca. Dla łyżwiarzy „Orła” start w finałach to szansa na zdobycie I klasy sportowej, bo do miejsc na podium jeszcze daleko.
M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama